Łzy radości na Podpromiu. Siostra pogratulowała Tomasowi Rousseaux

Siatkówka

Tomas Rousseaux był jednym z bohaterów ćwierćfinałowych bojów Indykpolu AZS Olsztyn z Asseco Resovią. Z trybun Hali Podpromie kibicowała mu siostra Helene Rousseaux – na co dzień zawodniczka drużyny Developres SkyRes Rzeszów.

Pochodzą z siatkarskiej rodziny, ich ojciec Emile Rousseaux oraz mama Karin Wallyn występowali w reprezentacji Belgii. Tomas i Helene na parkiecie występują na pozycji przyjmujących. Oboje w 2017 roku podpisali kontrakty z polskimi klubami. 

 

Helene Rousseaux (rocznik 1991) – zaczynała w klubie VBT Vilvoorde, później grała m.in. w Voléro Zürich, lidze włoskiej, a także w trzech polskich klubach (Budowlani Łódź 2011–12, Muszynianka Muszyna 2012–13, Developres SkyRes – od sezonu 2017/18). Z reprezentacją Belgii wywalczyła brąz mistrzostw Europy (Niemcy/Szwajcaria 2013).

 

Tomas Rousseaux (rocznik 1994) – młodszy od swej siostry o blisko trzy lata. Przygodę z dorosłą siatkówką zaczynał w drużynie Knack Roeselare, później występował m.in. w Volley Monza i VfB Friedrichshafen, a od sezonu 2017/18 jest graczem Indykpolu AZS Olsztyn.

 

Zwycięskie mecze ćwierćfinałowe Indykpolu AZS Olsztyn z Asseco Resovią Helene śledziła z trybun Hali Podpromie. Kibicowała bratu, a po ostatniej akcji wybiegła na parkiet, by mu pogratulować. 

 

Tomas i jego koledzy awansowali do półfinału. Helene i jej koleżanki już w nim są – toczą boje o finał z ekipą ŁKS Commerceon Łódź. W rywalizacji do dwóch zwycięstw jest remis 1–1, a decydujący mecz zostanie rozegrany w poniedziałek 23 kwietnia w Rzeszowie (godzina 18.00; transmisja – Polsat Sport). Brat nie będzie mógł kibicować siostrze z trybun. Wraz z drużyną będzie się przygotowywał do półfinałowych bojów z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Pierwszy mecz już w środę 25 kwietnia.

 

Radość rodzeństwa Rousseaux w załączonym materiale wideo.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie