MŚ 2018: Kibice w Peru oszaleli na punkcie... naklejek!

Piłka nożna
MŚ 2018: Kibice w Peru oszaleli na punkcie... naklejek!
fot. PAP

Na niespełna dwa miesiące przed piłkarskimi mistrzostwami świata w Rosji (14 czerwca - 15 lipca) gorączka kolekcjonerska opanowała kibiców w Peru. Oficjalny album drużyny narodowej, która wraca na mundial po 36 latach, został wyprzedany w kilka minut w całym kraju.

Ogromna popularnością cieszą się specjalnie przygotowane na MŚ naklejki i karty z piłkarzami, nie tylko peruwiańskimi. W ciągu pierwszych 10 dni dystrybucji tego typu pamiątek sprzedano ich aż 140 ton.

 

"Jesteśmy już teraz w gorączce i euforii" - powiedział jeden z kibiców kolekcjonerów Jose Luis hiszpańskiej agencji EFE.

 

Duży pakiet pamiątkowych naklejek zawierający aż 520 kart z zawodnikami kosztuje w przeliczeniu 66 dolarów, a najmniejszy z pięcioma sztukami - 78 centów. W ulicznych sklepach ceny pamiątek z poszczególnymi zawodnikami osiągają jednak wyższe ceny - 78 centów kosztują bowiem pojedyncze karty prezentujące największe gwiazdy światowej piłki: Lionela Messiego, Cristiano Ronaldo i Neymara oraz bohaterów reprezentacji Peru: Guerrero, Raula Ruidiaza i Miguela Trauco.

 

Jeszcze wyższe ceny, dochodzące nawet do 9,30 dolarów za sztukę, kolekcjonerzy są w stanie wydać na karty premium ze złoconym tłem i logo MŚ oraz poszczególnymi reprezentacjami.

 

Gorączka futbolowa jaka ogarnęła Peru to także okazja dla nieuczciwych osób do uzyskania szybkiego, nielegalnego zarobku. Policja w Limie i jej okolicach skonfiskowała już około 20 tysięcy podrobionych oficjalnych albumów przygotowanych na mistrzostwa.

jk, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze