Polscy siatkarze dwukrotnie uporali się z Finlandią

Siatkówka
Polscy siatkarze dwukrotnie uporali się z Finlandią
fot. Polsat Sport

Polscy siatkarze przygotowują się do startu w eliminacjach mistrzostw Europy juniorów. W towarzyskich spotkaniach rozegranych w Spale dwukrotnie pokonali reprezentację Finlandii.

W pierwszym meczu rozegranym w piątek podopieczni Mariusza Sordyla wygrali 3:1; pewnie wygrali trzy partie, jedynie w drugiej rywale postawili poprzeczkę nieco wyżej, przez co Polacy przegrali 23:25. Drugie spotkanie, rozegrane w sobotę, przyniosło zwycięstwo gospodarzy 3:0. Tym razem najbardziej zacięta była premierowa odsłona, grana na przewagi (26:24), w dwóch kolejnych gospodarze wygrali pewnie.

 

– Jestem bardzo zadowolony z postawy moich podopiecznych. Widać, że z dnia na dzień nasza forma wygląda coraz lepiej – powiedział trener Sordyl.

 

Polacy przygotowują się do turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw Europy U–20, który zostanie rozegrany w Czerkasach na Ukrainie w dniach 27–29 kwietnia. Zmierzą się w nim kolejno z: Białorusią (piątek, 27 kwietnia), Ukrainą (sobota,  28 kwietnia) oraz Chorwacją (niedziela, 29 kwietnia). Turniej finałowy odbędzie się w lipcu w Belgii i Holandii.

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze