Ponad 70 trenerów zainteresowanych pracą z piłkarzami Kamerunu

Piłka nożna
Ponad 70 trenerów zainteresowanych pracą z piłkarzami Kamerunu
fot.PAP/EPA

Ponad 70 szkoleniowców, w tym były trener Francji Raymond Domenech oraz Niemiec Lothar Matthaus, jest zainteresowanych pracą z piłkarską reprezentacją Kamerunu - poinformował tamtejszy związek. Kadra nie ma selekcjonera od grudnia, gdy posadę stracił Belg Hugo Broos.

Innymi kandydatami są m.in. Portugalczyk Carlos Queiroz, były trener Realu Madryt i asystent w Manchesterze United, Francuz Alain Giresse (prowadził w ostatnich latach Senegal i Mali) oraz Kameruńczyk Rigobert Song, były kapitan reprezentacji tego kraju, który pracuje z młodzieżowymi drużynami narodowymi.

 

Powodami zwolnienia Belga, który pracował w Kamerunie blisko dwa lata, były brak awansu do mistrzostw świata w Rosji oraz jego niechęć do zamieszkania na stałe w tym afrykańskim kraju.

 

W lutym 2017 roku drużyna pod jego wodzą wywalczyła Puchar Narodów Afryki, później jednak spisywała się znacznie słabiej. W swojej grupie eliminacji MŚ Kamerun wygrał tylko jedno spotkanie i zajął dopiero trzecie miejsce - za Nigerią i Zambią.

jk, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze