Gacek: Przede mną dużo ciężkiej pracy

Siatkówka
Gacek: Przede mną dużo ciężkiej pracy
fot. PAP

– Na pewno jest to dla mnie nowe wyzwanie, ale w kwestiach sportowych mam duży bagaż doświadczeń. Bardzo się cieszę, że zostałem obdarzony takim zaufaniem, ze swoich zadań będę starał się wywiązać najlepiej, jak potrafię. Przede mną dużo ciężkiej pracy – powiedział Piotr Gacek chwilę po otrzymaniu nominacji na stanowisko prezesa i dyrektora sportowego ONICO Warszawa.

W połowie kwietnia w ONICO Warszawa doszło do zmian na najważniejszych stanowiskach: funkcję prezesa zarządu przestała pełnić Jolanta Dolecka, a z klubem rozstał się wiceprezes i dyrektor sportowy Paweł Zagumny. Nieoficjalnie mówiło się, że główną przyczyną takich decyzji właścicieli klubu był słabszy, niż przewidywano, wynik sportowy w obecnym sezonie. Siatkarze ze stolicy w ostatniej kolejce stracili miejsce w fazie play–off. Zamiast walki o medale, pozostała rywalizacja o 7. miejsce z Cuprum Lubin.

 

Miejsce Doleckiej i Zagumnego zajął Piotr Gacek. To były, wybitny siatkarz, grał na pozycji libero. W latach (2005–16) występował w reprezentacji Polski, z którą wywalczył wicemistrzostwo świata (Japonia 2006) oraz mistrzostwo Europy (Turcja 2009). Karierę siatkarską zakończył w 2017 roku. W grudniu rozpoczął współpracę z ONICO Warszawa, gdzie pełnił m.in. rolę  koordynatora prowadzonych przez klub projektów.

 

 

– ONICO zrobiło bardzo duży krok do przodu. Od momentu, kiedy ONICO zostało właścicielem klubu, możliwości są znacznie większe i wzrasta poziom marketingowy, wizerunkowy, a co za tym idzie sportowy całej drużyny. Przykładem może być dla nas PGE Skra, która od lat buduje swoją markę. Duży podziw mam też dla Gdańska, gdzie świetnie wykorzystano sukces sportowy do działań marketingowych. My idziemy w podobnym kierunku, mam nadzieję, że przyszły sezon to potwierdzi – powiedział nowy prezes o przyszłości klubu ze stolicy.

 

Jak będzie wyglądała współpraca prezesa i dyrektora sportowego z trenerem siatkarzy ONICO Stephane Antigą? Francuz pozostanie na stanowisku i poprowadzi stołeczną drużynę w przyszłym sezonie.

 

– Jesteśmy po wielu rozmowach. Sytuacja rozwinęła się dynamicznie, ale na tyle, na ile czas nam pozwolił, udało się omówić nasze pomysły. Stephane będzie trenerem przez kolejny sezon i nasza współpraca na pewno będzie układać się pomyślnie. Stephane pokazał już jako trener, że potrafi rozwijać zawodników i jestem przekonany, że umiejętności wszystkich siatkarzy ONICO pod jego wodzą będą się stale podnosić – przyznał Gacek.

 

Wspomniał również o planach transferowych klubu w nadchodzącym okresie:

 

– Rozmowy transferowe są już prowadzone od jakiegoś czasu, w tym sezonie okienko będzie wyjątkowo gorące w całej lidze. W najbliższym tygodniu odbędziemy z trenerem sporo spotkań, żeby mądrze przygotować wszystko przed kolejnym sezonem. Szkielet zespołu jest już zbudowany.

 

 

Jakie są cele ONICO Warszawa w sezonie ligowym 2018/19?

 

– Chcemy zagrać w play-offach, walczyć o medale. W tym sezonie byliśmy bardzo blisko, w przyszłym chcemy udowodnić, że zasługujemy na wyższe miejsce. Nie będziemy jednak zbaczać ze ścieżki, która została wyznaczona. Idziemy dobrą drogą i będziemy to kontynuować – dodał nowy prezes ONICO.

RM, Polsat Sport, ONICO Warszawa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze