Dywizja piórkowa dla wielu fanów jest najciekawsza w KSW. Są tam przecież Roman Szymański, Filip Wolański Artur Sowiński - choć on prawdopodobnie powędruje kategorię wyżej - Salahdine Parnasse, a także Kleber Koike Erbst oraz Marcin Wrzosek. Ci dwaj ostatni spotkali się w klatce na gali KSW 39: Colosseum na Stadionie Narodowym w 2017 roku. Po trzech emocjonujących rundach lepszy był Japończyk, który odebrał Polakowi mistrzowski pas.

 

Długo tym tytułem się jednak nie nacieszył, bo choć na gali KSW 41 poddał Sowińskiego duszeniem zza pleców, to wcześniej nie udało mu się zrobić wymaganego limitu wagi piórkowej, przez co został pozbawiony pasa. Wrzosek w tym czasie - na tej samej gali - zdominował na przestrzeni trzech rund Szymańskiego i stało się niemal jasne, że do ich walki dojdzie już niedługo.

 

Teraz już wiemy, że rewanż Koike Erbsta z Wrzoskiem odbędzie się na czerwcowej gali KSW 44. Stawką będzie wakujący pas wagi piórkowej.

Na gali KSW 44 wystąpią m.in. były mistrz wagi półśredniej Borys Mańkowski, a w walce wieczoru Mariusz Pudzianowski zmierzy się z Karolem Bedorfem.

Skrót pierwszej walki Koike Erbst - Wrzosek w załączonym materiale wideo.