Messi wyprzedził Ronaldo o kilkadziesiąt milionów! Kosmiczne zarobki Argentyńczyka

Piłka nożna
Messi wyprzedził Ronaldo o kilkadziesiąt milionów! Kosmiczne zarobki Argentyńczyka
fot. PAP

"France Football" opublikował szczegółowy raport najlepiej opłacanych piłkarzy świata. Według tych informacji Lionel Messi w sezonie 2017/2018 zarobi aż 126 milionów euro, a więc ponad 30 więcej od Cristiano Ronaldo! Portugalczyk był górą w zestawieniu jeszcze w ubiegłym roku…

Lionel Messi kilka miesięcy temu przegrał rywalizację o Złotą Piłkę właśnie z Cristiano Ronaldo, a obecnie obaj zawodnicy prowadzą swoje zespoły z różnym skutkiem. Argentyńczyk wkrótce prawdopodobnie zdobędzie mistrzostwo Hiszpanii z FC Barcelona, zaś Portugalczyk i jego Real Madryt są głównymi faworytami do triumfu w Lidze Mistrzów.

"France Football" opublikował szczegółowy raport zaróbków tej dwójki oraz innych najlepszych piłkarzy świata. Według zestawienia zdecydowanym liderem jest Messi, który do końca sezonu 2017/2018 ma zarobić aż 126 milionów euro. Argentyńczyk otrzyma do kieszeni około 30% więcej aniżeli przed rokiem na mocy nowej umowy z Dumą Katalonii. Wówczas jego zarobki wyliczono na 76 mln euro, co wówczas było wynikiem o ponad 10 mln gorszym od Ronaldo (87,5 mln).

Tym razem jednak skrzydłowy FC Barcelona okazał się bezkonkurencyjny i zdystansował wielkiego rywala. Zawodnik Realu zarobi w tym sezonie 94 miliony, czyli ponad 30 mniej od Argentyńczyka. Według wyliczeń jednego z internautów Messi zarabia 25 tys. euro za każdą minutę spędzoną na boisku.

Kolejne miejsca w zestawieniu "France Football" zajmują Neymar (81,5 mln, Paris Saint-Germain), Gareth Bale (44 mln, Real Madryt) i Gerard Pique (29 mln, FC Barcelona).

Najwięcej w tym sezonie wśród menedżerów zarobili Jose Mourinho (26 mln, Manchester United), Marcelo Lippi (23 mln, Chiny) i Diego Simeone (22 mln, Atletico).

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie