Śliwka przeprosił kibiców: Czasem nie udaje się stłumić w sobie sportowej złości

Siatkówka

Siatkarze Asseco Resovii przegrali ćwierćfinałową rywalizację z Indykpolem AZS Olsztyn, a szerokim echem w mediach odbiła się reakcja Aleksandra Śliwki na tę porażkę. Przyjmujący wyładował złość na... ławce rezerwowych. Gdy emocje już opadły, przeprosił kibiców za swoje zachowanie.

Po przegranym meczu Śliwka nie potrafił utrzymać nerwów na wodzy, jego zachowania z pewnością nie należy pochwalać, ale można je również tłumaczyć sportową złością młodego zawodnika i ogromnym rozczarowaniem po porażce w tak ważnym meczu.

 

 

Siatkarz wydał oświadczenie dotyczące incydentu, który miał miejsce po niedzielnym meczu Asseco Resovii z Indykpolem AZS Olsztyn. Oto jego treść:

 

Drodzy Kibice,

 

Gdy opadły już emocje związane z wczorajszym spotkaniem z Indykpolem AZS Olsztyn, chciałbym Was wszystkich serdecznie przeprosić za swoje zachowanie po zakończeniu tego meczu.

 

Uważam, że moja reakcja na przegraną, którą mieli okazję zobaczyć kibice zgromadzeni w hali "Podpromie" oraz widzowie TV Polsat Sport nie licuje z postawą profesjonalnego sportowca i reprezentanta naszego kraju. Jednak jesteśmy tylko ludźmi i czasem nie udaje się nam stłumić w sobie sportowej złości.

 

Dziękuję przy okazji za wiele słów otuchy i wsparcia jakie dotarły do mnie po wczorajszym meczu. Dziękuję również jeszcze raz za wspaniały doping podczas pojedynku. Daliśmy z siebie wszystko i bardzo zależało nam na wygranej, jednak tym razem Olsztynianie byli sportowo lepsi. Gratuluję przeciwnikowi awansu do półfinału i zapraszam na kolejne spotkanie licząc na Wasze wsparcie.

 

Z wyrazami szacunku, Aleksander Śliwka.

 

Siatkarzy Asseco Resovii czekają teraz mecze o 5. miejsce z Jastrzębskim Węglem, które zostaną rozegrane do dwóch zwycięstw i odbędą się w następujących terminach: 25 kwietnia (godzina 18.00, Jastrzębie-Zdrój), 28 kwietnia (Rzeszów) oraz ewentualnie 29 kwietnia (Rzeszów).

RM, Polsat Sport, assecoresovia.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie