PlusLiga: Cuprum Lubin na siódmym miejscu. Samica zakończył karierę

Siatkarze ONICO Warszawa przegrali 1:3 (16:25, 18:25, 25:18, 21:25) w meczu rewanżowym o 7. miejsce w PlusLidze. Pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem warszawian w tym samym stosunku, więc o tym, kto będzie górą w rywalizacji zadecydował złoty set. Po niezwykle emocjonującej końcówce lubinianie wygrali go 18:16.

Po zwycięstwie ONICO 3:1 w Lubinie wydawało się, że drużyna ze stolicy przed własną publicznością jedynie dopełni formalności i spokojnie zapewni sobie siódme miejsce w PlusLidze. Nic bardziej mylnego. O tym, kto wygra rywalizację zadecydowała niezwykle ciężka batalia.

Nie najlepiej dla gospodarzy rozpoczęło się to spotkanie. Spokojnym plasem w środek boiska pierwszy punkt zdobył Robert Taht. Chwilę później równie dobrym, technicznym zagraniem odpowiedział Bartosz Kwolek. W późniejszej fazie seta seriami punktowali goście i to oni przychylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Również po zmianie stron mecz nie układał się po myśli warszawskiego zespołu. Od stanu 3:3 wyraźnie lepsi byli lubinianie. W pewnym momencie prowadzili aż 17:10 i wysokiej przewagi nie oddali do samego końca.

Nie wiadomo co Stephane Antiga powiedział swoim podopiecznym podczas dziesięciominutowej przerwy, ale skutecznie odmieniło to obraz ich gry. Po zaciętej walce zdołali odskoczyć rywalom aż na cztery "oczka" (20:16), a to wystarczyło, by przedłużyć losy starcia.

Jak się później okazało fragment dobrej gry warszawian był jedynie krótkotrwałym epizodem. Odsłona numer cztery ponownie padła łupem przyjezdnych. O losach rywalizacji musiał więc zadecydować złoty set, a ten z pewnością dostarczył kibicom na Torwarze najwięcej emocji. Goście prowadzili już 7:3, lecz siatkarze ONICO szybko doprowadzili do wyrównania. Po zepsutej zagrywce Wojciecha Włodarczyka na zmianie stron ponownie prowadzili jednak lubinianie i to właśnie oni zdobyli ostatni punkt w tej rywalizacji.

Mecz z Cuprum Lubin to ostatnie starcie, które rozegrał w swojej karierze Guillaume Samica. Piękny gest w kierunku francuskiego przyjmującego skierował Łukasz Kaczmarek. Atakujący Cuprum oddał rywalowi statuetkę dla najlepszego gracza meczu.

ONICO Warszawa - Cuprum Lubin 1:3 (16:25, 18:25, 25:18, 21:25)
Złoty set: 16:18

ONICO Warszawa: Antoine Brizard, Jakub Kowalczyk, Guillaume Samica, Wojciech Włodarczyk, Andrzej Wrona, Bartosz Kwolek, Damian Wojtaszek (libero) oraz Nikola Gjorgiev, Jan Nowakowski

Cuprum Lubin: Michał Masny, Piotr Hain, Keith Pupart, Łukasz Kaczmarek, Dawid Gunia, Robert Taht, Marcin Kryś (libero) oraz Maciej Gorzkiewicz

MVP: Łukasz Kaczmarek