Półfinały play–off PlusLigi: Terminarz i plan transmisji

Siatkówka

W obecnym sezonie PlusLigi do rozwiązania pozostało już tylko kilka niewiadomych. Starcia ZAKSY Kędzierzyn-Koźle z Indykpolem AZS Olsztyn oraz PGE Skry Bełchatów z Treflem Gdańsk wyłonią finalistów, którzy zagrają o złoto mistrzostw Polski. Sprawdź Terminarz i plan transmisji półfinałów PlusLigi w sezonie 2017/18:

Ćwierćfinały obecnego sezonu PlusLigi dostarczyły kibicom ogromnych emocji; w obu przypadkach, w rywalizacji do dwóch zwycięstw, dopiero trzecie starcia wyłoniły zwycięzców.

 

Indykpol AZS Olsztyn rywalizował z Asseco Resovią. Wydawało się, że po porażce na własnym terenie, w rywalizacji na Podpromiu olsztynianie stoją na straconej pozycji. Stało się jednak inaczej: w kapitalnym stylu odwrócili losy rywalizacji i po raz pierwszy od dekady zameldowali się w czołowej czwórce ekstraklasy!

 

Siatkarze Trefla Gdańsk wygrali z Jastrzębskim Węglem na wyjeździe, ale w drugim spotkaniu rywale wyrównali bilans meczów. Trzecie starcie miało niezwykle dramatyczny przebieg: gdańszczanie przegrywali 1:2 i 16:20 w czwartym secie, ale w końcówce zabrali się do roboty. Doprowadzili do tie-breaka, którego losy ważyły się do ostatnich piłek, w których to Trefl przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę (16:14).

 

Kapitalna walka, zwroty akcji, niezapomniane momenty. Radość zwycięzców i rozpacz pokonanych. Ćwierćfinałowe boje z pewnością rozbudziły apetyty siatkarskich kibiców, były pyszną przystawką przed daniem głównym, jakim będzie rywalizacja czołowej czwórki o medale.

 

Play–offowa karuzela nie zwalnia tempa: już w środę 25 kwietnia zostaną rozegrane pierwsze mecze półfinałowe. Trefl Gdańsk podejmie PGE Skrę Bełchatów, a Indykpol AZS Olsztyn – ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Rywalizacja toczyć się będzie do dwóch zwycięstw.

 

Półfinały PlusLigi 2017/18 (do dwóch zwycięstw):

 

2018-04-25: Trefl Gdańsk – PGE Skra Bełchatów (środa, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2018-04-28: PGE Skra Bełchatów – Trefl Gdańsk (sobota, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2018-04-29: PGE Skra Bełchatów – Trefl Gdańsk (ewentualnie! niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport).

 

2018-04-25: Indykpol AZS Olsztyn – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (środa, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2018-04-28: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Indykpol AZS Olsztyn (sobota, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2018-04-29: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Indykpol AZS Olsztyn (ewentualnie! niedziela, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).

 

Mecze o 5. miejsce pomiędzy Jastrzębskim Węglem i Asseco Resovią również zostaną rozegrane do dwóch zwycięstw i odbędą się w tych samych terminach, co półfinały: 25 kwietnia (godzina 18.00, Jastrzębie-Zdrój), 28 kwietnia (Rzeszów), 29 kwietnia (Rzeszów). 


W załączonych materiałach wideo skróty meczów ćwierćfinałowych.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie