Siatkarskie "Złotka" pomogą chorej dziewczynce

Siatkówka
Siatkarskie "Złotka" pomogą chorej dziewczynce
fot. Cyfrasport

Polskie siatkarki, które dwukrotnie sięgnęły po tytuły mistrzyń Europy, w maju przyjadą na Żywiecczyznę, by wesprzeć charytatywną akcję Fundacji Jakuba Błaszczykowskiego na rzecz chorej Zuzi Błachut – powiedziała była kapitan reprezentacji Magdalena Śliwa.

- To będzie dla nas wielka radość, bo my chcemy i możemy pomagać. Zrobimy wszystko, by mecz, w którym wystąpimy przyniósł jak najwięcej korzyści – powiedziała w poniedziałek Śliwa.

14-letnia Zuzia z Twardorzeczki zmaga się z ciężką postacią anemii aplastycznej. - W tym roku miała przeszczep szpiku. Potrzebne jest wsparcie w leczeniu – powiedział Szymon Wróbel z urzędu gminy w Lipowej koło Żywca.

Organizator wydarzenia Jerzy Pawlus, trener siatkówki, który szkoli zespół z Grazu w Austrii, powiedział, że impreza będzie dwudniowa. 18 maja w szkole w Radziechowach z siatkarkami spotkają się uczniowie. „Wierzę, że takie spotkanie zainspiruje młodzież do uprawiania sportu, a w szczególności siatkówki” - powiedział Pawlus.

Następnego dnia w Twardorzeczce rozegrany zostanie mecz siatkarski. Wystąpią w nim m.in. Małgorzata Niemczyk, Dorota Świeniewicz, Katarzyna Skowrońska, Anna Miros, Milena Rosner, Izabela Bełcik i Joanna Mirek. - Przyjadą dziewczyny, które stanowiły trzon reprezentacji. Zabraknie tylko tych, które zostały mamami. Małgosia Glinka i Mariola Zenik są zatem usprawiedliwione – powiedziała Śliwa.

Oprócz utytułowanych zawodniczek udział zapowiedzieli m.in. także siatkarze Piotr Gruszka i Janusz Bułkowski, a także Bartosz Gajda z kabaretu Łowcy.B. Organizatorzy zaprosili też polskich skoczków narciarskich.

- Podczas meczu prowadzona będzie zbiórka funduszy na rzecz Zuzi. Zlicytowane zostaną koszulki zawodniczek z ich autografami - powiedział Jerzy Pawlus.

Niewiadomą jest udział Jakuba Błaszczykowskiego, który w ub.r. uczestniczył w pierwszej edycji akcji charytatywnej w Żywcu. - To będzie impreza Kuby, jego fundacji i Złotek. Kuba stara się jednak dojść do najwyższej formy, by otrzymać powołanie do piłkarskiej reprezentacji Polski i wyjechać na mistrzostwa świata do Rosji – powiedział Pawlus.

Reprezentantki Polski triumfowały w mistrzostwach Europy w 2003 r. i dwa lata później.

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze