Szaleństwo w szatni Napoli! Milik i koledzy w ekstazie

Nic dziwnego, że po meczu Juventus - SSC Napoli (0:1) w szatni gości zapanowało istne szaleństwo. Dzięki wygranej ekipa Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego zbliżyła się do lidera Serie A na punkt i podtrzymała szansę na zdobycie pierwszego Scudetto od 28 lat.

Gianluigi Buffon skapitulował dopiero w 90. minucie. Po dośrodkowaniu Jose Callejona z rzutu rożnego najwyżej do piłki wyskoczył Kalidou Koulibaly i uderzeniem głową skierował piłkę do bramki. Tym samym senegalski obrońca wprowadził cały Neapol w stan ekstazy.

Od 61. minuty w zespole gości grał Milik, który wszedł za Driesa Mertensa, a sześć minut później Zieliński zmienił Marka Hamsika. W zespole gospodarzy cały mecz na ławce rezerwowych spędził Wojciech Szczęsny.

Po zakończeniu meczu na Twitterze wicelidera ligi włoskiej pojawił się filmik ukazujący szaloną radość podopiecznych Maurizio Sarriego oraz jego sztabu szkoleniowego. Milik również za pośrednictwem swojego konta twitterowego zademonstrował euforię, która mu, a także jego kolegom towarzyszyła.

Zespół "Starej Damy" będzie miał nieco trudniejszą końcówkę sezonu niż neapolitańczycy. Zmierzy się m.in. na wyjeździe z Interem Mediolan oraz z Romą. Natomiast najtrudniejszym meczem wicelidera wydaje się ten wyjazdowy z Fiorentiną 29 kwietnia.