DMŚ w tenisie stołowym. Krzeszewski: Jesteśmy jednym z najmłodszych zespołów

Inne
DMŚ w tenisie stołowym. Krzeszewski: Jesteśmy jednym z najmłodszych zespołów
fot. Cyfrasport

Pięciu polskich tenisistów stołowych przygotowuje się w Gdańsku do drużynowych mistrzostw świata, które od 29 kwietnia do 6 maja odbędą się w Halmstad. "W Szwecji będziemy jedną z najmłodszych reprezentacji” - powiedział trener kadry Tomasz Krzeszewski.

Biało-czerwoni trenują w Gdańsku od soboty. W piątek rano zawodnicy polecą do Kopenhagi, skąd pociągiem udadzą się do Halmstad.

 

„Ten sezon jest bardzo intensywny, zatem zgrupowanie w Gdańsku ma służyć głównie odświeżeniu głowy chłopakom i podtrzymaniu dobrej dyspozycji. Będziemy też pracować nad detalami” – wyjaśnił Krzeszewski.

 

W każdym meczu DMŚ może zagrać trzech tenisistów, ale szkoleniowiec reprezentacji zabierze do Szwecji pięciu zawodników – Jakuba Dyjasa (TTF Liebherr Ochsenhausen), Marka Badowskiego (Unia AZS-AWFiS Gdańsk), Patryka Zatówkę (PKS Kolping Frac Jarosław), Tomasza Kotowskiego (Energa KTS Toruń) i Pawła Fertikowskiego (Dekorglass Działdowo).

 

„Jesteśmy na etapie przebudowywania reprezentacji i w Halmstad będziemy jednym z najmłodszych zespołów. Po igrzyskach odmłodziliśmy kadrę, a na podobny krok zdecydowali się także Rosjanie. W Rio de Janeiro, gdzie pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony, bo w meczu o awans do ćwierćfinału przegraliśmy tylko 2:3 z późniejszymi srebrnymi medalistami Japończykami, z występów w drużynie narodowej zrezygnowali starsi zawodnicy Daniel Górak i Wang Zengyi” – dodał.

 

Polacy znaleźli się w grupie D, a ich rywalami będą Korea Południowa, Francja, Austria, Indie i Chorwacją. Zwycięzcy czterech grup awansują bezpośrednio do czołowej ósemki, natomiast zespoły, które zajmą miejsca drugie i trzecie, zmierzą się w barażach. Ich triumfatorzy uzupełnią stawkę ćwierćfinalistów.

 

W inauguracyjnym spotkaniu biało-czerwoni zagrają w niedzielę z Koreańczykami, którzy dwa lata temu w Kuala Lumpur wywalczyli trzecie miejsce, a na drugi dzień zmierzą się z Indiami.

 

„Wszystkie drużyny są wyżej notowane od nas, a faworytem grupy są Azjaci. Jedziemy jednak do Szwecji z nastawieniem, aby wygrać każdy kolejny mecz. Dla naszej młodej reprezentacji te mistrzostwa są świetną okazją, aby bez stresu i obciążenia podjąć walkę z najlepszymi. Nie będziemy faworytem w żadnym spotkaniu, co nie oznacza, że nie mamy w nich szans na zwycięstwo” – podsumował 44-letni szkoleniowiec.

jk, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze