Liverpool rozbił Romę! Kolejny popis Salaha

Liverpool pokonał Romę 5:2 w półfinale Ligi Mistrzów. "The Reds" prowadzili już 5:0 po golach tercetu Mohamed Salah, Roberto Firmino, Sadio Mane. W końcówce jednak rzymianie odpowiedzieli dwukrotnie i przed rewanżem mają minimalne szanse na awans.

Dla Romy to dopiero drugi półfinał w historii najważniejszych rozgrywek klubowych w Europie. Ostatni raz miało to miejsce w sezonie 83/84, a Roma zagrała wtedy w finale Pucharu Europy. Uległa... Liverpoolowi, w którym grali tacy zawodnicy jak Ian Rush czy też Kenny Dalglish.

Po dramatycznych starciach obu ekip w ćwierćfinałach mogliśmy spodziewać się prawdziwej wojny na Anfield. Od początku mecz stał na bardzo wysokim poziomie. Raz atakowali inni, po chwili to drudzy stwarzali większe zagrożenie. W 19. minucie Aleksandar Kolarov kapitalnie uderzył zza pola karnego, piłka zaskoczyła Lorisa Kariusa i po jego rękach zatrzymała się na poprzeczce. Już w pierwszej połowie boisko musiał opuścić Alex Oxlade-Chamberlain, który nabawił się urazu.

Mecz był wyrównany przez około 25 minut. Potem do ofensywy przeszedł Liverpool. Dwie świetne okazje miał Sadio Mane, ale w obu fatalnie przestrzelił. Oblężenie bramki Alissona trwało i trwało, aż w końcu wynik otworzył Mohamed Salah. Egipcjanin pięknie przymierzył w samo okienko bramki Romy. Liverpool nie zwalniał, Dejan Lovren trafił w poprzeczkę, a jeszcze przed przerwą, po dwójkowej akcji Salaha z Roberto Firmino, ten pierwszy podwyższył.

Prawdziwe strzelanie zaczęło się w drugiej połowie. Liverpool zdominował od samego gwizdka boiskowe wydarzenia. Najpierw przełamał się Mane, asystował mu Salah. Egipcjanin po chwili zaliczył drugą asystę przy golu Firmino. Brazylijczyk zdobył też bramkę na 5:0. Potem w szeregi gospodarzy wdarło się rozluźnienie, co wykorzystali goście. Gole Edina Dzeko oraz Diego Perottiego zmniejszyły rozmiary porażki.

Podobnie było w starciu Romy z Barceloną, przypomnijmy, że rzymianie wygrali u siebie 3:0 i teraz potrzebują takiego samego wyniku, by zagrać w finale.

Liverpool - AS Roma 5:2 (2:0)
Bramki: Salah 36, 45, Mane 56, Firmino 61, 69 - Dzeko 81, Perotti 85 (k)

Liverpool: Karius - Alexander-Arnold, Lovren, Van Dijk, Robertson - Oxlade-Chamberlain (18' Wijnaldum), Henderson, Milner - Salah (75' Ings), Firmino (90+3' Klavan), Mane.

Roma: Alisson - Fazio, Manolas, Jesus (67' Perotti) - Florenzi, De Rossi (67' Gonalons), Strootman, Kolarov, Under (46' Schick), Nainggolan - Dzeko

Relacja zakończona

Koniec meczu. Dziękujemy i zapraszamy na kolejne relacje.

Klavan zmienił Firmino.

Oblężenie bramki Kariusa! Roma walczy o jak najlepszy wynik przed rewanżem.

Roma uwierzyła, ale niestety w samej końcówce.

Dzeko! Ładna próba z dystansu, ale nad bramką.

GOOOOOOOOOOOOL! Perotti i mamy już 5:2 dla Liverpoolu.

Rzut karny dla Romy!

Roma złapała wiatr w żagle, coraz częstsze ataki gości.

GOOOOOOOOL! Edin Dżeko przywraca nadzieję.

Roma walczy jeszcze o gola kontaktowego, pamiętajmy, że w dwumeczu z Barceloną miał on kolosalne znaczenie. Tam jednak skończyło się 4:1, tutaj mamy 5:0.

Schodzi Salah, wchodzi Ings. Oklaski na stojąco na Anfield.

Schick kapitalnie wyszedł w powietrze, ale genialnie jego strzał broni Karius.

Najgroźniejsze akcje Romy, tworzą defensorzy Liverpoolu. Przed chwilą Lovren sprowokował groźną sytuację.

GOOOOOOOOOOOOL! Firmino wykorzystuje dośrodkowanie z rzutu rożnego.

Wschodzą Gonalons oraz Perotti, schodzą De Rossi oraz Jesus.

Roma bezradna, Liverpool na ogromnym luzie.

Salah ogrywa defensorów Romy jak dzieci i dogrywa do Firmino. To jest deklasacja.

GOOOOOOOOOOOOOL! FIRMINO

Roma broni się od początku drugiej połowy.

Salah poszedł prawym skrzydłem, dograł do Mane, a ten wykończył sytuację. Roma w rozsypce.

GOOOOOOOOOOOL! PRZEŁAMANIE MANE

Mane znowu na spalonym, a była genialna okazja dla Liverpoolu.

W odpowiedzi Nainggolan chciał uderzać z ostrego kąta, ale zablokowany.

Powoli Liverpool znowu zaczyna przeważać.

Spokojne otwarcie drugiej połowy.

Alexander-Arnold trafia w mur.

Wolny dla Liverpoolu, dobra okazja.

Wracamy po przerwie

Koniec pierwszej połowy!

Salah w okolicy środka pola zgrał do Firmino, ten podciągnął pod pole karne rywali, wypuścił Salaha, a Egipcjanin genialnie podciął futbolówkę nad Alissonem.

GOOOOOOOOOL! SALAH

Roma bezradna, znowu Lovren pozostawiony bez opieki dochodzi do strzału.

Wijnaldum! Kolejna świetna interwencja Alissona.

Znowu Mane miał świetną okazję, ale dobrze interweniował jeden ze stoperów.

Spóźniony Alexander-Arnold dostaje żółtą kartkę za faul.

Lovren w poprzeczkę! Obrońca "The Reds" doszedł do dośrodkowania po rożnym. Trafił tylko w obramowanie bramki.

Liverpool nie zwalnia tempa. Trwa atak na bramkę Romy.

Salah zszedł na lewą nogę i pięknie zawinął w okienko bramki Alissona. Gol w stylu Arjena Robbena.

GOOOOOOOOOOOL! ALEŻ PIĘKNY STRZAŁ SALAHA

Uderzenie Firmino całkiem niezłe, ale Alisson na razie bez błędny.

W końcu Mane trafił do siatki, ale był na pozycji spalonej.

W końcu Rzymianie wybijają piłkę z własnego pola karnego. Trudne chwile przeżywali przez ostatnie minuty, ale koniec końców się wybronili.

Liverpool w natarciu! Salah ładnie przymierzył wewnętrzną częścią stopy, ale Alisson na posterunku.

I znowu Mane! Tym razem nieczysto trafił w piłkę.

MANE! Kapitalnie przyjął Firmino, przerzucił piłkę nad jednym z rywali i wypuścił Mane. Senegalczyk wyszedł sam na sam z Alissonem, ale fatalnie przestrzelił.

Oblężenie bramki Alissona, ale wrzutki w pole karne nie za wiele zdziałają. Obrona Romy gra na razie bardzo pewnie.

Teraz dla odmiany, to "The Reds" grają lepiej, przewaga jednak nie przekłada się na sytuacje.

Bardzo słabe dośrodkowanie Kolarova, nie zmienia to jednak faktu, że gospodarze przeżywają lekki kryzys.

Lepszy okres gry Romy, która atakuje i powoli zaczyna przejmować kontrolę nad meczem. Liverpool w dalszym ciągu jednak groźny.

Kolarov! Ależ bomba z dystansu przełamała ręce Kariusa i trafiła w poprzeczkę.

Oxlade-Chamberlain musi opuścić boisko, w jego miejsce Wijnaldum.

Leży na boisku Oxlade-Chamberlain, który ucierpiał po starciu z jednym z rywali.

Ładny atak pozycyjny Romy, ale wrzutka zbyt głęboka i łapie Karius. Gospodarze ruszyli do szybkiego ataku, ale również zabrakło dokładności.

Dobrze szukał De Rossi jednego z wahadłowych, ale jego podanie za mocne.

Liverpool dobrze gra pressingiem, Roma nie radzi sobie z wyprowadzaniem piłki.

Na razie oglądamy dobry, otwarty mecz. Dużo się dzieje, sporo strzałów i dość wyrównany początek.

Oxlade-Chamberlain próbował z dystansu, ale zbyt słabo na Alissona.

Problemy ma... sędzia liniowy, który popsuł już dwie chorągiewki

Firmino! Trochę wygonił się do boku i z ostrego kąta nie trafił w bramkę.

Atmosfera na Anfield oczywiście genialna!

W odpowiedzi Salah, ale również dobra interwencja Alissona.

Bardzo ładny atak Romy i strzał Strootmana! Łapie pewnie Karius

Zaczynamy!

Trzeba oczywiście zaznaczyć, że na ławce Rzymian siedzi Łukasz Skorupski.

Piłkarze już na murawie

Na Anfield rozbrzmiewa "You'll never walk alone"

Pólfinał Ligi Mistrzów to dla obu ekip duże osiągnięcie. Eksperci większe szanse na awans do finału dają Liverpoolowi, ale podobnie mówiło się w ćwierćfinale o Manchesterze City oraz Barcelonie.

Składy:

Liverpool: Karius - Alexander-Arnold, Lovren, Van Dijk, Robertson - Oxlade-Chamberlain, Henderson, Milner - Salah, Firmino, Mane

Roma: Alisson - Fazio, Manolas, Jesus - Florenzi, De Rossi, Strootman, Kolarov - Under, Nainggolan - Dzeko

Witamy i zapraszamy na relację z półfinałowego meczu Ligi Mistrzów! Liverpool - Roma to para, na którą przed sezonem mało kto stawiał.