Przerażające zderzenie! Znokautowany bramkarz... obronił strzał (WIDEO)

Kibice w lidze japońskiej byli świadkami przerażającej sytuacji. W derbach Osaki, Gamba zmierzyła się z Cerezo, a bramkarz tej pierwszej drużyny zderzył się z jednym z przeciwników. Masaaki Higashiguchi, bo o nim mowa, mimo nieszczęśliwego wypadku, dokonał niebywałego wyczynu. Mimo, że poważnie ucierpiał to zdołał uratować swoją drużynę.

Już na początku meczu Gamba Osaka - Cerezo Osaka doszło do fatalnego zderzenie dwóch piłkarzy. Niespełna 32-letni golkiper drużyny gospodarzy znalazł się poza własnym polem karny. Higashiguchi chciał powstrzymać akcję przeciwników, ale miał olbrzymiego pecha, bowiem otrzymał potężny cios głową w twarz. Zarówno jeden, jak i drugi zawodnik padli na murawę jak ścięci, a arbiter nieoczekiwanie nie odgwizdał faulu.

Ku zdziwieniu wszystkich zgromadzonych na stadionie "znokautowany" Higashiguchi po chwili zerwał się z murawy i wrócił do bramki. Na dodatek 4-krotny reprezentant Japonii obronił bardzo groźne uderzenie. Jednocześnie była to jego ostatnia interwencja w sobotnim meczu, ale jakże ważna. Bez wątpienia można określić ją mianem kluczowej dla losów całego spotkania.

Higashiguchi, który ma szansę załapać się do kadry narodowej na mundial doznał pęknięcia kości policzkowej. Doświadczony golkiper poddał się operacji, a jego przerwa w grze potrwa około miesiąca.

Ostatecznie to drużyna Higashiguchiego wygrała derbowe starcie 1:0. Zwycięski gol padł 41. minucie z rzutu karnego.