Samica przemówił po polsku: Jestem stary, wracam do domu

Siatkówka

Mecz o 7. miejsce obecnego sezonu PlusLigi między ONICO Warszawa a Cuprum Lubin był ostatnim w karierze dla zawodnika gospodarzy Guillaume'a Samicy. W pomeczowym wywiadzie podkreślał on, że czuje się spełniony jako siatkarz, a nawet zdobył się na wymówienie paru słów po polsku. Wzruszenie zgromadzonych wywołał również piękny gest atakującego drużyny przeciwnej, Łukasza Kaczmarka, który oddał Samicy otrzymaną wcześniej statuetkę MVP.

Choć spotkanie zakończyło się porażką ONICO po "złotym secie" (3:1, 1:3, 16:18), Samica nie krył, że swoją przygodę z siatkówką ocenia pozytywnie. Docenił również postać byłego już dyrektora sportowego warszawskiej drużyny - Pawła Zagumnego.

 

- Chcę powiedzieć, że jestem szczęśliwy, ponieważ dzięki siatkówce mogłem poznać Pawła Zagumnego. Teraz czuję się zarówno szczęśliwy jak i smutny, a z całą pewnością zmęczony. Siatkówka dała mi wszystko, pewna karta się zamyka i... zobaczymy co będzie dalej - powiedział były już siatkarz.

 

Na koniec Francuz zdecydował się wypowiedzieć parę słów po polsku.

- Zmęczony teraz jestem, czego ty ode mnie chcesz? Dziękuję bardzo, jestem stary i wracam do domu - powiedział Samica.

 

Na piękny gest zdobył się zawodnik drużyny gości, Kaczmarek, który po otrzymaniu statuetki dla najlepszego gracza meczu oddał ją w ręcę kończącego karierę Samicy.

 

Pomeczowy wywiad z Samicą oraz moment przekazania statuetki MVP w załączonych materiałach wideo.

Adrian Brzozowski, AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze