W marcu pogoda i powołania do reprezentacji młodzieżowych sprawiły, że w piłkarskim kalendarzu zrobił się ogromny bałagan. Po wtorkowych i środowych pojedynkach każda z osiemnastu drużyn będzie miała za sobą 27 rozegranych spotkań. W środku tygodnia dojdzie między innymi do pojedynku ekip ze strefy spadkowej. W Olsztynie Stomil podejmie Ruch i jedna z drużyn może zostać zepchnięta w czeluści tabeli, z których już się nie wygrzebie.

We wtorek może dojść do ważnych rozstrzygnięć także w czołówce. Stal Mielec i Chrobry Głógów w przypadku wyjazdowych zwycięstw w Grudziądzu i Łęcznej, mogą bowiem awansować na drugie i trzecie miejsce w tabeli. Zajmująca obecnie drugą lokatę GieKSa, swoje zaległe spotkanie w Niepołomicach rozegra w środę. Trzy oczka pozwolą katowiczanom zrównać się punktami z liderem z Legnicy.

Kamery Polsatu Sport obecne będą w środę na meczu zespołów, które przerwę zimową spędziły w czołówce Nice 1 Ligi. Teraz Chojniczanka i Raków szukają jednak formy i zaległy pojedynek może okazać się przełomowy dla jednej z dwóch ekip. Transmisja meczu w Chojnicach w środę od 17:45 w Polsacie Sport Extra.

Wtorek 24 kwietnia

Górnik Łęczna - Chrobry Głogów 17:00
Olimpia Grudziądz - Stal Mielec 19:00
Stomil Olsztyn - Ruch Chorzów 19:00

Środa 25 kwietnia

Puszcza Niepołomice - GKS Katowice 17:00
Chojniczanka Chojnice - Raków Częstochowa 18:00 (transmisja 17:45 - Polsat Sport Extra)
Bytovia Bytów - GKS Tychy 18:00