LM: Bezsilny Lewandowski nie dał rady Realowi! "Królewscy" bliżej finału

Robert Lewandowski nie zdołał wpisać się na listę strzelców podczas pierwszego półfinału, w którym jego Bayern Monachium podejmował u siebie Real Madryt. Goście zwyciężyli 2:1 po strzałach Marcelo oraz Marco Asensio i wypracowali sobie przewagę przed rewanżem na Santiago Bernabeu.

Od dłuższego czasu wiadomo, że Real Madryt rozgląda się za napastnikiem, który mógłby zastąpić średnio spisującego się Karima Benzemę. Jednym z kandydatów na miejsce Francuza jest Lewandowski, jednak część kibiców wypomina 29-latkowi jego wiek, uważając, że na Santiago Bernabeu należy ściągnąć młodszego piłkarza. Bezpośrednie starcie z "Królewskimi" było więc dla niego świetną okazją, by przekonać do siebie wszystkich malkontentów. Idealnym scenariuszem byłoby z pewnością powtórzenie wyczynu z 2013 roku, gdy reprezentujący wówczas barwy Borussii Dortmund "Lewy" strzelił Realowi cztery gole (4:1), również w półfinale Ligi Mistrzów.

W tamtym sezonie Borussia wyeliminowała Real i awansowała do finału, w którym musiała jednak uznać wyższość... Bayernu Monachium (1:2). Dla Bawarczyków było to zarazem ostatnie wywalczone trofeum na arenie międzynarodowej. Real stał z kolei przed szansą, by po raz trzeci z rzędu znaleźć się w wielkim finale turnieju, po tym, jak w poprzednim sezonie zapisał się w historii rozgrywek, gdy jako pierwszy obronił wywalczony dwa lata temu puchar.

Pierwsza połowa zaczęła się od zdecydowanych ataków gospodarzy. Real nastawił się na grę z kontry, jednak ich kolejne próby paliły na panewce. Widać było, że podopieczni Zinedine'a Zidane'a nie potrafią odnaleźć odpowiedniego rytmu. Szczęście nie było jednak po stronie gospodarzy i ze względu na kontuzję już w ósmej minucie plac gry musiał opuścić Arjen Robben, a jego miejsce zajął Thiago Alcantara. Niespełna dwadzieścia minut później Jupp Heynckes musiał dokonać drugiej zmiany, gdyż Jerome Boateng prawdopodobnie naderwał mięsień dwugłowy uda.

Mimo tego, to gospodarze otworzyli wynik meczu, gdy świetną akcją oskrzydlającą popisał się w 28. minucie Joshua Kimmich. W tej sytuacji lepiej mógł zachować się Keylor Navas, który spodziewał się raczej dośrodkowania do Lewandowskiego, jednak Niemiec sam postanowił oddać strzał i wykorzystał szansę. Gdy wydawało się, że druga bramka dla Bayernu jest kwestią czasu, do wyrównania doprowadził Marcelo. Brazylijczyk przyjął piłkę tuż przed polem karnym i precyzyjnym strzałem w boczną siatkę bramki Svena Ulreicha wpisał się na listę strzelców.

W drugiej połowie fatalny błąd na swojej połowie popełnił Rafinha, który podał piłkę do jednego z piłkarzy Realu. Ostatecznie sam na sam z Ulreichem wyszedł Asensio i pokonał go efektowną "podcinką". Tu również wydawało się, że bramkarz mógł zrobić więcej, jednak wyjście gości na prowadzenie stało się faktem. Lewandowski miał mało szans na strzelenie gola, ze względu na podwojone krycie obrońców "Królewskich", jednak w 88. minucie stanął oko w oko z Navasem i fatalnie przestrzelił. Wcześniej przeszkodził również Muellerowi w polu karnym gości i ten nie dał rady skierować piłki do bramki rywali. Zwycięstwo podopiecznych Zidene'a stało się faktem i to Real wywalczył cenną zaliczkę przed rewanżem u siebie.

Bayern Monachium - Real Madryt 1:2 (1:1)

Bramki: Kimmich 28' - Marcelo 44', Asensio 57'

Żółte kartki: Ribery, Alcantara - Casemiro.

Bayern: Ulreich - Kimmich, Boateng (34' Sule), Hummels, Rafinha - Martinez (75' Tolisso) - Robben (8' Alcantara), Mueller, Rodriguez, Ribery - Lewandowski.

Real: Navas - Carvajal (67' Benzema), Ramos, Varane, Marcelo - Modrić, Casemiro (83' Kovacić), Kroos - Lucas, Ronaldo, Isco (46' Asensio).

Relacja zakończona

Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo! Redakcja portalu Polsatsport.pl życzy Państwu dobrej nocy!

Było to 150. zwycięstwo Realu w Lidze Mistrzów.

Mecz zakończył się zwycięstwem Realu. "Królewscy" zrobili ważny krok w kontekście awansu do finału!

Cztery minuty doliczył do drugiej połowy sędzia Kuipers.

Lewandowski miał swoją szansę! Nieznacznie pomylił się jednak w sytuacji sam na sam!

Rzut wolny na wysokości pola karnego dla Bayernu! Może teraz się uda?

Niczym głową w mur bije teraz Bayern. Real blisko zwycięstwa!

Kolejny rzut rożny dla ekipy Heynckesa.

Ciężko dojść dzisiaj "Lewemu" do klarownej sytuacji. Zawodnicy Realu podwajają krycie.

Ronaldo trafił do siatki, jednak bramka nie została uznana ze względu na przyjęcie piłki ręką.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą aplikacją!

Pobierz aplikację Polsat Sport i bądź na bieżąco!

Pobierz aplikację Polsat Sport na swój telefon lub tablet i bądź na bieżąco z wydarzeniami sportowymi z całego świata. Wybierz sport, który Cię interesuje. Dodaj do Ulubionych wybranych sportowców, dyscypliny oraz zespoły i otrzymuj powiadomienia. Z nami zdążysz na każdy mecz! Ustaw przypomnienie przed planowaną transmisją i oglądaj spotkania na sportowych antenach telewizji Polsat.

JAK TO NIE WPADŁO?! Mueller zderzył się w polu karnym z Lewandowskim i piłkę wybił Ronaldo! Bayern musi wykorzystywać takie sytuacje!

Miejsce Carvajala zajmuje Benzema! Niezbyt ładne zachowanie Hiszpana, który najpierw przewrócił się na boisko, a teraz bardzo powoli z niego schodzi. Na pewno wyprowadza to gospodarzy z równowagi.

Przed chwilą Navas fenomenalnie wybronił precyzyjne uderzenie Ribery'ego! Była to świetna szansa na wyrównanie!

Złe wykonanie rzutu rożnego w wykonaniu gospodarzy.

Fatalny błąd Rafinhii kosztuje Bayern stratę kolejnej bramki! Do sytuacji sam na sam doszedł Asensio i "podcinką" pokonał Ulreicha. Bramkarz mógł chyba zachować się trochę lepiej.

Dobra akcja Bayernu! Mueller wyrzucił nieco podaniem Lewandowskiego, jednak Polak mimo to próbował dograć piłkę. Nikt nie zamknął jednak tej akcji.

Żółta kartka dla Riberyego. Zagotowali się Bawarczycy, ponieważ wcześniej sędzia parę razy oszczędził piłkarzy Realu.

Cóż za sytuacja gospodarzy! Dobrej akcji Ribery'ego omal nie wykończył Thomas Mueller!

Na drugą połowę nie wybiegł już Isco. Jego miejsce zajął Marco Asensio.

Wracamy na Allianz Arenę!

Wracamy za niecałe 15 minut!

W tej części gry nic się już nie wydarzy. Sędzia Kuipers zakończył właśnie pierwszą połowę!

Kapitalna szansę miał przed chwilą Lewandowski, ale jego "główkę" wyłapał Navas!

Wydawało się, że to Bayern jest bliższy strzelenia drugiego gola, lecz to goście trafili do siatki.

Marcelo wyrównuje wynik meczu! Jego strzał zza pola karnego trafił w boczną siatkę bramki Ulreicha!

Gospodarze mocno przycisnęli teraz "Królewskich". Czy uda im się przed przerwą podwyższyć prowadzenie?

Kapitalnie wykorzystali teraz rzut rożny zawodnicy Bayernu! "Lewy" mógł mieć na koncie asystę, jednak strzał jego koleki poleciał tuż nad spojeniem bramki.

Rafinha po raz kolejny faulowany przez Carvajala. To powinna być żółta kartka! Sędzia Kuipers znów ograniczył się jednak do rozmowy wychowawczej...

Cóż za kapitalną szansę miał przed chwilą Franck Ribery! Francuz mógł stanąć oko w oko z Navasem, jednak nie opanował piłki i górą był golkiper!

Kolejna kontuzja w szeregach Bayernu! Boateng prawdopodobnie naderwał mięsień dwugłowy uda i jego miejsce musi zająć Niklas Sule.

Wydaje się, że lepiej w tej sytuacji mógł zachować się Navas. Bramkarz myślał chyba, że Kimmich będzie szukał podaniem Lewandowskiego i chciał je przeciąć, jednak Niemiec wybrał inną opcję.

JOSHUA KIMMICH I MAMY 1:0!!! OBROŃCA POMKNĄŁ PRAWĄ STRONĄ BOISKA I WPAKOWAŁ PIŁKĘ DO SIATKI.

Niezbyt dobrze wszedł w mecz Alcantara.

W pierwszej części meczu Real nie potrafił złapać odpowiedniego rytmu. Teraz ich ataki są zdecydowanie groźniejsze.

Groźny strzał Carvajala! Pewnie obronił go jednak bramkarz Bayernu.

Isco szukał Ronaldo dalekim podaniem za linię defensywy, jednak próbę udaremnił Sven Ulreich.

Gospodarze zrewanżowali się "Królewskim". Strzał Rafinhii pewnie złapał Keylor Navas.

Strzał Isco zablokowany przez Bawarczyków.

Dobra kontra Realu, jednak Ronaldo został powstrzymany przez Boatenga. Goście domagają się odgwizdania faulu i pokazanie obrońcy żółtej kartki, jednak gwizdek holenderskiego arbitra milczy.

"Pieczątkę" na stopie Rafinhii postawił przed chwilą Vazquez. Na razie bez konsekwencji, choć sędzia Bjoern Kuipers upomniał Hiszpana.

W czasie wychodzenia do prostopadłego podania "Lewy" zderzył się z Sergio Ramosem. Obaj leżeli przez chwilę na murawie. Kapitanowi reprezentacji Polski nic jednak nie jest, choć zderzenie wyglądało na groźne.

Kontuzja Robbena okazała się jednak zbyt poważna i został on zastąpiony przez Thiago Alcanatarę. Niedobrze zaczęło się to spotkanie dla gospodarzy.

Poza boiskiem przebywa w tym momencie Arjen Robben. Po udzieleniu pomocy medycznej wróci on na plac gry.

Mamy kontrowersję! Piłkarze Bayernu sygnalizowanie zagranie ręką w polu karnym Daniego Carvajala. Powtórki pokazały, że karny się jednak nie należał.

Dobra kontra ze strony Realu Madryt. Lewą stroną urwał się Toni Kroos. Nikt nie zamknął jednak jego dośrodkowania.

Ruszyli! Już w pierwszej minucie spotkania Bayern miał szansę na objęcie prowadzenia. Bliski szczęścia był Jerome Boateng!

Robert Lewandowski cały czas z podbitym okiem. Wystraszy rywali?