Skórnicki to wychowanek Unii Leszno, startował w tym klubie przez wiele sezonów. W latach 2014-15 był trenerem drużyny i zdobył z nią srebrny i złoty medal mistrzostw Polski. Od tego roku pracuje w Zielonej Górze, gdzie zastąpił Marka Cieślaka.

 

Szkoleniowiec Falubazu nie ukrywa, że piątkowe spotkanie będzie dla niego wyjątkowe.

 

"Na pewno będą dodatkowe emocje. To normalna rzecz i nie ma co się wstydzić. Pierwszy raz mam okazję wziąć udział w takim meczu. Jutro stanę po drugiej stronie barykady i na pewno będzie to coś nowego dla mnie. Trzeba się zmierzyć z nowymi wyzwaniami i z niecierpliwością czekam na to spotkanie" - powiedział Skórnicki.

 

Były zawodnik i trener Fogo Unii doskonale zna leszczyńskich żużlowców i jeszcze lepiej tor stadionu im. Alfreda Smoczyka. Jak przyznał, sama wiedza może okazać się niewystarczająca, by osiągnąć korzystny rezultat.

 

"Sport bywa przewrotny, ale to nie my jesteśmy faworytem. W niedzielę trener Marek Cieślak przyjechał do Zielonej Góry, gdzie jeszcze jesienią przygotowywał ten tor, brał udział w budowaniu zespołu. Po kilku miesiącach pojawił się z nową drużyną i nas pokonał" - podkreślił.

Mistrzowie Polski udanie rozpoczęli sezon. Zremisowali na trudnym terenie we Wrocławiu 45:45, a następnie pokonali Stal Gorzów 48:42 i rozgromili na wyjeździe GKM Grudziądz 62:28. W pierwszych trzech spotkaniach menedżer Piotr Baron nie mógł skorzystać z Piotra Pawlickiego, który przechodził rehabilitację po kontuzji stawu skokowego. Kapitan leszczyńskich "Byków" zaliczył pierwsze treningi na torze i wystąpi przeciwko Falubazowi.

 

Zielonogórzanie z kolei liczą na Grzegorza Zengotę, który pięć ostatnich sezonów spędził w Unii. Zengota w czwartek startuje w półfinale eliminacji mistrzostw Europy w rosyjskim Bałakowie. Gdyby zawody zostały przełożone, nowym terminem jest piątek. Wówczas jego udział w meczu ligowym byłby wykluczony.

 

"Jeśli nic złego się nie wydarzy, to Grzegorz jutro o 16.30 ma zameldować się w Lesznie" - zapewnił Skórnicki.

 

Mecz Fogo Unii z Falubazem rozpocznie się o godz. 19.30.

 

Program meczów 4. kolejki 
  
  piątek
  Fogo Unia Leszno - Falubaz Zielona Góra (19.30)
  
  niedziela
  Get Well Toruń - MrGarden GKM Grudziądz (16.30)
  Cash Broker Stal Gorzów - Grupa Azoty Unia Tarnów (19.00)
  forBET Włókniarz Częstochowa - Betard Sparta Wrocław (19.00)