Energa Basket Liga: Początek dla mistrzów. Stelmet lepszy od Rosy

Stelmet Enea BC Zielona Góra pokonał Rosę Radom 104:97 w pierwszym meczu ćwierćfinału play-off Energa Basket Ligi. Spotkanie numer dwa w sobotę o godz. 17.45.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy po rzutach wolnych Vladimira Dragicevicia prowadzili 11:2. Później na parkiecie pojawił się Patrik Auda, a goście odrabiali straty - zbliżali się najpierw na dwa punkty po trójce Ryana Harrowa, a następnie doprowadzili do remisu dzięki Igorowi Zajcewowi. Ostatecznie po 10 minutach było 25:24 dla Rosy.

W drugiej kwarcie Stelmet Enea zanotował serię 7:0 i wrócił na prowadzenie. Ekipa trenera Wojciecha Kamińskiego trzymała się bardzo blisko, a świetnie prezentowali się Michał Sokołowski oraz A.J. English. Dzięki trójce Amerykanina pierwsza połowa zakończyła się remisem po 46.

Trzecią kwartę radomianie rozpoczęli od serii 5:0 i dzięki temu byli w lepszej sytuacji. Mistrzowie zdobywali jednak później przewagę, bo nie do zatrzymania byli Vladimir Dragicević oraz James Florence. Po 30 minutach drużyna z Zielonej Góry prowadziła 71:67.

W czwartej kwarcie po trójce Przemysława Zamojskiego przewaga gospodarzy wzrosła do nawet 12 punktów. W samej końcówce niesamowity był Ryan Harrow - dzięki jego akcjom Rosa przegrywała już tylko punktem! W kluczowych momentach z dystansu trafiali Koszarek, Florence oraz Zamojski i ostatecznie to Stelmet Enea wygrał 104:97.

Stelmet Enea BC Zielona Góra - Rosa Radom 104:97 (24:25, 22:21, 25:21, 33:30)

Stelmet Enea BC Zielona Góra: Vladimir Dragicevic 29, James Florence 15, Boris Savovic 14, Przemysław Zamojski 14, Łukasz Koszarek 9, Jarosław Mokros 9, Martynas Gecevicius 8, Adam Hrycaniuk 4, Filip Matczak 2, Edo Muric 0

Rosa Radom: A.J. English 27, Patrik Auda 22, Ryan Harrow 20, Igor Zajcew 12, Michael Fraser 7, Michał Sokołowski 5, Szymon Szymański 2, Marcin Piechowicz 1, Daniel Szymkiewicz 1, Maciej Bojanowski 0, Filip Zegzuła

Stan rywalizacji: 1:0 dla Stelmetu. Drugi mecz odbędzie się w sobotę w Zielonej Górze.