Legia zajmuje trzecie miejsce w tabeli, ma 57 punktów, podobnie jak wicelider Jagiellonia Białystok. Prowadzi Lech Poznań, który zgromadził o punkt więcej.

 

"W ostatnich czasach najwidoczniej jest nam łatwiej gonić lidera niż tego lidera bronić. Zawsze w końcówce sezonu to my gonimy, a potem przeganiamy. Jesteśmy od trzech lat w tej samej sytuacji, jest ona dla nas normalna i nie stanowi problemu. Tylko od nas, od całej naszej drużyny zależy, czy obronimy ten tytuł, czy nie" - powiedział 27-letni pomocnik na konferencji prasowej w Warszawie.

 

Stołeczni podejmą Koronę w piątek o 20.30. W lipcu w Warszawie zremisowali 1:1, a w rewanżu ulegli w Kielcach 2:3.

 

"Przeanalizowaliśmy obydwa mecze. Korona ma dużą rotację, zawodnicy grają w różnych formacjach i często zmieniają pozycje. Tak że jest to zespół nieprzewidywalny" - ocenił trener Legii Dean Klafuric.

 

Wygląda na to, że kryzys mistrzów Polski, w wyniku którego posadę stracił Romeo Jozak, jest już historią. Na czwartkowej konferencji Klafuric i Kucharczyk byli uśmiechnięci i rozluźnieni.

 

"Jesteśmy w dobrych humorach. Ja staram się sprawiać wrażenie człowieka wyluzowanego, być blisko zawodników, tworzyć wspólnotę i zgrany zespół" - powiedział szkoleniowiec.

 

Jak poinformował, w piątek nie zagrają na pewno Łukasz Turzyniecki i Michał Kopczyński, którzy są kontuzjowani.