Koniec sezonu dla Lijewskiego

Piłka ręczna
Koniec sezonu dla Lijewskiego
fot. Cyfrasport

Wszystko wskazuje na to, że rozgrywający PGE VIVE Kielce Krzysztof Lijewski nie zagra już w tym sezonie. W rewanżowym meczu 1/4 finału Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych z Paris Saint-Germain kielczanie mogą wystąpić też bez Alexa Dujshebaeva.

Lijewski na jednym z ostatnich treningów przed pierwszym meczem ćwierćfinałowym LM z PSG doznał groźnego urazu. Dokładne badania potwierdziły czarny scenariusz. Zawodnik ma naderwany mięsień międzyżebrowy, co praktycznie oznacza, że nie zagra już w tym sezonie.

 

- Szanse na to, aby stało się inaczej są naprawdę minimalne. Musimy liczyć się z tym, że Krzysiek będzie trenował z zespołem dopiero w lipcu, podczas przygotowań do nowego sezonu. Oczywiście chcielibyśmy, aby nam pomógł jeszcze w tych rozgrywkach, ale nie możemy sobie robić złudnych nadziei – powiedział trener VIVE Tałant Dujszebajew.

 

Sytuację VIVE przed rewanżowym meczem LM z mistrzami Francji pogarsza fakt, że drugi z prawych rozgrywających drużyny z Kielc Alex Dujshebaev nie jest nadal w pełni sił. Starszy syn szkoleniowca po sobotnim meczu w Hali Legionów z PSG wylądował w szpitalu z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu. Teraz co prawda ze zdrowiem Hiszpana jest lepiej, ale nie ma gwarancji, że zagra w Paryżu.

 

- Alex w środę trochę się poruszał, pobiegał. W nocy dobrze spał, także wszystko idzie w dobrym kierunku. Zobaczymy jak się będzie prezentował na treningu. Jest lepiej, ale nie mogę w tej chwili powiedzieć, czy zagra we Francji. Pojedzie z nami tylko wtedy, kiedy będzie w pełni zdrowy. Czeka nas bardzo ważny mecz, ale cały czas powtarzam, zdrowie jest najważniejsze – podkreślił szkoleniowiec VIVE.

 

Jeśli hiszpańskiego rozgrywającego zabrakłoby w kadrze na sobotni mecz, to w stolicy Francji kielczanie zagrają bez nominalnego prawego rozgrywającego. Gdyby tak się stało, to szanse VIVE na odrobienie start z pierwszej konfrontacji z francuską drużyną (porażka 28:34), które i tak nie są duże, spadłyby do minimum. Kirgiski trener nie zamierza jednak z tego powodu robić tragedii. -Jeśli Alex nie wystąpi, to na tej pozycji może przecież zagrać Blaz Janc, Mariusz Jurkiewicz, Michał Jurecki albo Uros Zorman. Kto chce płakać i mówić, że jesteśmy wyeliminowani z Ligi Mistrzów to szuka alibi. My go nie szukamy. – zapewnił Dujszebajew.

 

Rewanżowy mecz LM z Paris-Saint Germain kielczanie rozpoczną w sobotę w Paryżu o godz. 17.30.

jk, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze