Oświeciński: Jun nie zna jeszcze tego stresu! To moja przewaga

Sporty walki

Tomasz Oświeciński (1-0, 1 KO) już 9 czerwca w Gdańsku zmierzy się z Erko Junem (0-0) na gali KSW 44. "Strachu" zaznaczył, że jest to dla niego wielkie wyzwanie, ale w jednym aspekcie ma przewagę nad młodszym rywalem.

Oswieciński ma za sobą już jeden występ w klatce. Na KSW 41 pokonał przez techniczny nokaut Popka Monstera, mimo że cudem przetrwał pierwszą rundę.

 

- Po pierwszej mojej walce miałem dwa tygodnie przerwy, bo mocno dostałem po głowie. Od tamtej pory trenuję regularnie. Jestem w innym miejscu niż byłem w grudniu. Mam lepszą kondycję, a wszystko się okaże 9 czerwca - powiedział Oświeciński.

 

Na KSW 44 w Gdańsku "Strachu" zmierzy się debiutującym w MMA Erko Junem. Urodzony w Bośni i Hercegowinie zawodnik jest młodszy od swojego najbliższego rywala o 17 lat!

 

- Erko Jun był pierwszym rywalem, którego dostałem i od razy zaakceptowałem tę propozycję. Dla mnie to ogromne wyzwanie. On jest sportowcem od zawsze, jest młodszy ode mnie. Widziałem jak się rusza, to dynamiczny zawodnik - dodał.

 

Jun był trenerem fitness, praktycznie całe życie zajmował się sportem. Ostatnio trenował z Roberto Soldiciem, byłym mistrzem kategorii półśredniej KSW.

 

- Nie mam zbyt wiele atutów przeważających nad nim. Jednym może być fakt, że już byłem w klatce. Wcześniej nie zdawałem sobie sprawy, jak debiut może sparaliżować. Nie da się tego przewidzieć. To moja przewaga, bo on nie zna jeszcze tego stresu - stwierdził "Strachu". 

 

Cała wypowiedź Tomasza Oświecińskiego w załączonym materiale wideo.

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze