Giro d'Italia: Sky z Froome'em, ale bez Polaków

Inne
Giro d'Italia: Sky z Froome'em, ale bez Polaków
fot. PAP

Brytyjczyk Chris Froome, przeciwko któremu toczy się śledztwo w sprawie możliwego złamania przepisów antydopingowych, będzie liderem grupy Sky w rozpoczynającej się 4 maja 101. edycji wyścigu Giro d'Italia. W składzie teamu nie ma polskich kolarzy.

Zawodnikami Sky są Michał Kwiatkowski, Michał Gołaś i Łukasz Wiśniowski, jednak żaden z nich nie znalazł się w ósemce zgłoszonej na majową rywalizację. Oprócz Froome'a, w jednym z trzech najważniejszych wyścigów etapowych w roku pojadą: Hiszpan David de la Cruz, Francuz Kenny Elissonde, Kolumbijczyk Sergio Henao, Białorusin Wasyl Kiryjenka, Niemiec Christian Knees, Holender Wout Poels oraz Włoch Salvatore Puccio.

Froome w ubiegłym roku wygrał Tour de France i Vuelta a Espana, a w Giro nie startował od 2010 roku. Po raz pierwszy wystąpi w tej imprezie w roli lidera.

Podczas zmagań w Hiszpanii po jednym z etapów wykryto u Brytyjczyka podwyższony poziom salbutamolu. On sam jest astmatykiem i może stosować niektóre środki, ale w tym wypadku norma była wyraźnie przekroczona. Froome nie przyznał się do złamania przepisów. Sprawę bada Trybunał Antydopingowy przy Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI), który nie wydał jeszcze decyzji.

Wyścig rozpocznie się 4 maja w Jerozolimie, a zakończy 23 dni później w Rzymie.

AŁ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze