Jastrzębski Węgiel nie zdołał zakwalifikować się do najlepszej czwórki Plusligi, przegrywając rywalizację z Treflem Gdańsk. Na pocieszenie pozostała mu walka o piąte miejsce z Asseco Resovią i to właśnie zawodnicy Ferdinando de Giorgiego są tego bliżej, gdyż wygrali pierwszy mecz we własnej hali. Taki obrót spraw nie satysfakcjonuje jednak prezesa Adama Gorola, który zapowiada wielkie zmiany w przyszłym sezonie.

 

- Jest ambitny plan, aby w ciągu dwóch lat zbudować naprawdę topowy zespół. Przedstawiłem ten plan sponsorowi i został zaakceptowany. Przestaje nam się podobać obijanie się o czołówkę, to nie jest w moim stylu. Czy uda się już w następnym sezonie? Może nie wystarczyć czasu na jakiś hitowy transfer, ale może się uda - powiedział w rozmowie z serwisem plusliga.pl.

 

Kto zatem może przyjść do klubu, a kto z niego odejdzie? - Lukas Kampa ma ważny kontrakt, podobnie Grzegorz Kosok i Salvador Oliva, Jakub Popiwczak przedłużył umowę. Procentowo zmiany będą duże i tyle chyba mogę powiedzieć na dziś - dodał.

 

Niewykluczone jest też, że Jastrzębskiego Węgla wzmocni Dawid Konarski.

Skrót meczu z Treflem Gdańsk w załączonym materiale wideo.