Legia lepsza od Korony Kielce! Trzy punkty zostały w Warszawie

Legia Warszawa pokonała na własnym obiekcie Koronę Kielce 3:1 w 33. kolejce Ekstraklasy. Wszystkie gole padły po przerwie, a gospodarze przynajmniej do soboty są liderami w tabeli grupy mistrzowskiej.

Zarówno Legia jak i Korona rozegrały w ostatnim czasie dużą ilość spotkań. Obie ekipy oprócz ligi rywalizowały również w półfinale Pucharu Polski. Warszawska drużyna pokonując Górnik Zabrze zapewniła sobie miejsce w finale, Korona uległa natomiast Arce Gdynia.

W fazie zasadniczej najpierw padł remis, a w Kielcach lepsza okazał się Korona. Co więcej legioniści nie potrafią wygrać u siebie ze "Złocisto-Krwistymi" od 2014 roku. Pierwsza połowa przebiegła pod lekkie dyktando gospodarzy. Ataki Legii przyniosły efekt w 41. minucie, kiedy piłkę do siatki wpakował Jarosław Niezgoda. Legia się cieszyła, ale radość popsuł... VAR. Sędzia po wideoweryfikacji zmienił decyzję i gola nie uznał. Korona miała ponadto trochę szczęścia w pierwszej odsłonie.

Co się odwlecze, to nie uciecze i już kilka minut po przerwie pięknym uderzeniem zza pola karnego popisał się Sebastian Szymański. Legia dążyła do podwyższenia wyniku i w końcu w 57. minucie gola strzelił Niezgoda. Mistrzowie Polski mogli grać na większym spokoju.

Korona wzięła się do roboty, ale bardzo dobrze tego dnia dysponowany był Arkadiusz Malarz. Co więcej Legia "zabiła" mecz w 77. minucie. Ken Kallaste faulował w polu karnym Cafu i sędzia nie dość, że wskazał na jedenastkę, to jeszcze pokazał Estończykowi czerwoną kartkę. Co ciekawe sędzia najpierw dał mu żółty kartonik, ale pod wpływem VAR-u zmienił decyzję i wyrzucił go z murawy. Jedenastkę pewnie wykorzystał Miroslav Radovic. Gości stać było na honorowe trafienie. Legia w tabeli wyprzedza Lecha o dwa oczka, ale poznaniacy swój mecz rozegrają w sobotę.

Legia Warszawa - Korona Kielce 3:1 (0:0)
Bramki: Szymański 48, Niezgoda 57, Radovic 79-karny - Cvijanovic 89

Legia: Malarz - Vešović, Astiz, Pazdan, Hloušek - Pasquato (61, Cafú), Philipps, Rémy, Szymański, Hämäläinen (69, Radović) - Niezgoda (80, Kucharczyk).

Korona: Alomerović - Kosakiewicz, Rymaniak, Kovačević, Kallaste - Gardawski, Petrak (60, Cvijanović), Janjić, Możdżeń (64, Cebula) - Kaczarawa, Soriano (59, Kiełb).

żółte kartki: Astiz - Petrak, Rymaniak.

czerwona kartka: Ken Kallaste (78. minuta, Korona, za faul taktyczny).

sędziował: Piotr Lasyk (Bytom).

widzów: 16 865.