Rywal Cieślaka sparował z Kliczką

Sporty walki
Rywal Cieślaka sparował z Kliczką
fot. Polsat Sport

Serhij Radczenko, który toczył sparingi ze słynnym Władimirem Kliczką, będzie rywalem Michała Cieślaka na gali bokserskiej w Legionowie 2 czerwca. Niedawno Ukrainiec miał na "deskach" byłego mistrza świata WBO Krzysztofa Głowackiego.

"Kiedy za pięć dwunasta angażowany był Radczenko, w zastępstwie Manroya Sadikiego, jako przeciwnik Głowackiego podczas lutowej gali w Nysie, wszyscy byli przekonani, że nie ma żadnych szans. Tymczasem Ukrainiec okazał się wymagającym pięściarzem i nawet posłał na deski naszego ostatniego zawodowego mistrza świata" - powiedział organizator gali w Legionowie, Tomasz Babiloński.
 
Legitymujący się rekordem 6-1 Radczenko ma za sobą ciekawą karierę amatorską. W roku 2013 był wicemistrzem Ukrainy, a w kolejnym sezonie zdobył brązowy medal. W tamtych latach występował w profesjonalnych rozgrywkach World Series of Boxing w barwach Rafako Hussars Poland.
 
"Radczenko ma stoczonych ponad 200 walk na ringach amatorskich, co świadczy o jego doświadczeniu sportowym. Na nasze szczęście nie wykorzystał szansy w pojedynku z Głowackim (28-1), ale to też oznacza, że Cieślak musi się mieć na baczności. To zawodnicy o zbliżonych umiejętnościach. Jeśli wracający do kategorii junior ciężkiej Michał marzy o walkach mistrzowskich, nie może przegrać w Legionowie" - stwierdził Babiloński, który jest zaangażowany w kariery obu wymienionych polskich zawodników.
 
Radczenko jest znany w Polsce nie tylko z boksowania w "Husarii". Przyjeżdżał na sparingi i z Głowackim, i z Krzysztofem Włodarczykiem przed jego bojami mistrzowskimi, brał udział w obozach sparingowych wielokrotnego czempiona wagi ciężkiej Władimira Kliczki.
 
"Ukrainiec jeździł do swego słynnego rodaka na sparingi przed trzema ostatnimi zwycięskimi w karierze walkami Kliczki, tj. z Alexem Leapaiem, Kubratem Pulewem i Bryantem Jenningsem. Z wagi junior ciężkiej Radczenko sparował z całą czołówką - Usykiem, Czakijewem, Kudriaszowem, Briedisem czy Huckiem. I jego potyczka z Cieślakiem wzbudza spore emocje" - dodał szef Babilon Promotion.
ch, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze