Griezmann zakpił z Arsenalu wykonując cieszynkę z gry komputerowej

E-sport

W pierwszym meczu półfinałowym Ligi Europy Antoinne Griezmann rzutem na taśmę zapewnił swojej drużynie remis (1:1), po czym wykonał charakterystyczną, nie widzianą wcześniej w jego wykonaniu cieszynkę. Okazuje się, że taniec ten został zaczerpnięty z gry komputerowej Fortnite i miał być prztyczkiem w nos dla ekipy z Londynu.

Przez długi okres wydawało się, że Arsenalowi uda się wypracować pokaźną zaliczkę przed rewanżem na Wanda Metropolitano w Madrycie. Już od dziesiątej minuty meczu Atletico musiało bowiem grać w dziesiątkę, gdyż dwie żółte i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Sime Vrsaljko.

Od tego momentu londyńczycy zdominowali rywali i zdecydowanie dłużej utrzymywali się przy piłce, jednak nie byli w stanie przypieczętować swojej przewagi strzeleniem gola. Dużą rolę w tym aspekcie odegrał kapitalnie spisujący się tego dnia Jan Oblak.

W końcu Arsenal wyszedł na prowadzenie, gdy w 61. minucie dobre dośrodkowanie wykończył głową Alexandre Lacazette i wydawało się, że worek z golami zostanie w końcu rozwiązany. Atletico nadal broniło się jednak mądrze i kolejne próby podopiecznych Arsene'a Wengera przypominały bicie głową w mur. Na domiar złego dla gospodarzy w 82. minucie fatalny błąd Laurenta Koscielnego wykorzystał Griezmann i na tablicy pojawił się wynik 1:1.

Gdy piłka wylądowała w siatce bramki strzeżonej przez Davida Ospinę stało się coś nieoczekiwanego... Napastnik Atletico pobiegł w kierunku chorągiewki i wykonał przy niej zabawny taniec, pokazując przy tym utworzoną z palców literę "L". Był to rzecz jasna "Take the L dance", czyli sposób celebracji zaczerpnięty z gry "Fortnite", w którym literka "L" oznacza angielskie słowo "loss", czyli "przegraną". Była to więc szpilka wbita przeciwnikom, którzy grając w przewadze przez przeszło 80 minut nie potrafili przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę.

Fortnite jest grą typu Battle Royale, w której gracze, zależnie od trybu, współpracują ze sobą broniąc się przed zombie lub zwalczają się nawzajem. Wykorzystują przy tym elementy otoczenia, materiały potrzebne do budowania fortyfikacji a także szeroką gamę broni palnych oraz białych.

Gra w ostatnim czasie zyskała dużą popularność, również w środowisku gwiazd przemysłu rozrywkowego. Ostatnio okazało się, że wielkim miłośnikiem produkcji jest gwiazdor Tottenhamu Dele Alli, który otworzył nawet na Twitchu swój własny kanał do streamowania, a także świętował swoje urodziny wykonując inny motyw taneczny obecny w produkcji. Oprócz tego w Fortnite'a grają również zawodnik Chelsea FC Cesc Fabregas, raper Drake a także koszykarz Los Angeles Lakers Josh Hart.