PŚ w żeglarstwie: Klepacka oraz Buksak i Wierzbicki triumfowali w Hyeres

Zofia Klepacka (Legia Warszawa) triumfowała w windsurfingowej klasie RS:X żeglarskiego Pucharu Świata we francuskim Hyeres. W klasie 49er zwycięstwo odnieśli Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki (AZS AWFiS Gdańsk/AZS Poznań).

W klasach RS:X kobiet i mężczyzn, 49er, 49erFX, Nacra 17 oraz 2.4 Norlin regaty zakończyły się w sobotę podwójnie punktowanymi wyścigami medalowymi. Startowali w nich zawodniczki i zawodnicy zajmujący w swoich klasach miejsca w czołowych dziesiątkach.

W RS:X kobiet druga reprezentantka Polski Małgorzata Białecka (SKŻ Ergo Hestia Sopot) ukończyła regaty na trzeciej pozycji, a inna załoga w 49er Łukasz Przybytek oraz Paweł Kołodziński (AZS AWFiS Gdańsk) ostatecznie zajęli piąte miejsce.

Koleżanki klubowe Białeckiej, Maja Dziarnowska i Karolina Lipińska zakończyły już rywalizację, zajmując 19. i 33. miejsce. Kamila Smektała (YKP Warszawa) była 40., a Agnieszka Bilska (GKŻ Gdańsk) - 42.

W RS:X mężczyzn Paweł Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot) w sobotę nie utrzymał piątej pozycji zajmowanej po wyścigach z poprzedniego dnia. Ostatecznie był siódmy, a Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk) zakończył regaty na 12. miejscu. Tuż za nim uplasował się Maciej Kluszczyński, a Radosław Furmański (obaj DKŻ Dobrzyń) zajął 18. lokatę.

W klasie Laser Radial Agata Barwińska (MOS SSW Iława) zajmuje 8. lokatę i dzięki temu wystąpi w niedzielnym wyścigu medalowym.