David Luiz stworzy duet stoperów z Glikiem?

Piłka nożna
David Luiz stworzy duet stoperów z Glikiem?
fot. PAP

Brazylijski stoper od wielu lat gra w czołowych klubach Europy mimo, że wiele razy zarzucano mu braki w defensywie. Luiz w zeszłym roku był częścią rewelacyjnej Chelsea, która zdobyła mistrzostwo Anglii, jednak w tym roku nie znajduje uznania w oczach Antonio Conte. Sytuację może wykorzystać AS Monaco, które chciałoby ściągnąć klasowego partnera dla Kamila Glika.

Przyszłość Davida Luiza w dużej mierze zależy od Antonio Conte - jeśli włoski szkoleniowiec pozostanie na Stamford Bridge po nieudanym sezonie, prawdopodobnie będzie musiał zmienić otoczenie. Włoch w tym sezonie dużo bardziej ceni Andreasa Christensena, Antonio Rudigera czy Gary'ego Cahilla, przez co Brazylijczyk zanotował zaledwie 10 występów w Premier League.
 
Według serwisu "Goal" sytuację 31-latka monitoruje AS Monaco, które złoży ofertę, jeśli tylko Luiz pojawi się na liście transferowej. Najczęściej w tym sezonie Kamilowi Glikowi partnerowali Andrea Raggi i Jemerson.
 
W przeszłości Brazylijczyk biegał już po boiskach Ligue 1 barwach Paris Saint-Germain. Współpracował wówczas z Laurentem Blancem, który jest jednym z kandydatów do objęcia posady menedżera Chelsea. Brazylijczyk i klub z Księstwa muszą więc poczekać na rozwój sytuacji.
 
Brazylijczyk we Francji grał w latach 2014-2017 i w barwach PSG zagrał w 56 ligowych spotkaniach, zdobywając dwa mistrzostwa Francji. 
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze