Energa Basket Liga: Torunianie z drugim zwycięstwem w play-off

Torunianie z drugim zwycięstwem w play-off Energa Basket Ligi! Polski Cukier pokonał przed własną publicznością MKS Dąbrowa Górnicza 73:63 i potrzebuje tylko jednej wygranej do awansu do półfinału.

Polski Cukier dobrze wszedł w ten mecz, ale nie zbudował znaczącej przewagi - dlatego po akcji D.J. Sheltona mieliśmy remis. Wejście D.J. Newbilla ożywiło ofensywę torunian i mimo że później lekko straty zmniejszył Maciej Kucharek, to gospodarze po 10 minutach wygrywali 19:14. W drugiej kwarcie długo utrzymywali swoje prowadzenie, ale MKS powoli się zbliżał, głównie dzięki Aaronowi Broussardowi. Na każdy zryw dąbrowian odpowiedź miała jednak ekipa trenera Dejana Mihevca i dlatego po pierwszej połowie było 34:30.

Polski Cukier w trzeciej kwarcie pilnował wyniku - po wsadzie Newbilla miał nawet dziewięć punktów przewagi. Później ważną trójkę dołożył jeszcze Glenn Cosey, a po 30 minutach było 56:47. W czwartej kwarcie torunianie nadal kontrolowali sytuację. Ekipa trenera Jacka Winnickiego była co prawda blisko, ale ciągle brakowało jej czegoś do doprowadzenia chociażby do remisu. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli 73:63.

Polski Cukier Toruń - MKS Dąbrowa Górnicza 73:63 (19:14, 15:16, 22:17, 17:16)

Polski Cukier Toruń: Karol Gruszecki 22, Glenn Cosey 16, D.J. Newbill 12, Cheikh Mbodj 10, Aaron Cel 8, Łukasz Wiśniewski 5, Krzysztof Sulima 0, Bartosz Diduszko 0, Aleksander Perka 0, Tomasz Śnieg 0, Damian Jeszke 0

MKS Dąbrowa Górnicza: Aaron Broussard 15, Maciej Kucharek 9, D.J. Shelton 8, Jovan Novak 8, Bartłomiej Wołoszyn 7, Piotr Pamuła 6, Witalij Kowalenko 6, Michał Gabiński 4, Jarosław Trojan 0

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw): 2-0 dla Polskiego Cukru. Trzeci mecz odbędzie się w środę w Dąbrowie Górniczej. Transmisja w Polsacie Sport Extra.