Kiedy finały PlusLigi? Terminarz i plan transmisji

Siatkówka
Kiedy finały PlusLigi? Terminarz i plan transmisji
fot. Cyfrasport

Cztery czołowe drużyny PlusLigi zagrają o medale! W wielkim finale ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zmierzy się z PGE Skrą Bełchatów, a w meczach o trzecie miejsce dojdzie do rywalizacji Trefl Gdańsk – Indykpol AZS Olsztyn. Kto zdobędzie mistrzostwo Polski siatkarzy? Sprawdź terminarz i plan transmisji finałów PlusLigi!

Filmy Alfreda Hitchcocka często zaczynały się od trzęsienia ziemi, a później napięcie już tylko rosło. Czołowe kluby PlusLigi postanowiły zastosować tę zasadę w tegorocznych play–offach.

 

W ćwierćfinałach oglądaliśmy niezwykle emocjonujące starcia Indykpol AZS Olsztyn – Asseco Resovia oraz Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk, z których zwycięsko wyszły ekipy z Olsztyna i Gdańska.

 

W półfinałach doszło do konfrontacji ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Indykpol AZS oraz PGE Skra Bełchatów – Trefl Gdańsk. Cztery mecze tej fazy również dostarczyły kibicom wielu wrażeń; wszystkie starcia zwieńczone były tie-breakami, a losy niezwykle zaciętych rywalizacji ważyły się do ostatnich piłek.

 

W wielkim finale, podobnie jak przed rokiem, ZAKSA będzie rywalizowała z PGE Skrą. Wówczas kędzierzynianie wygrali pewnie – 3:0 i 3:1. Jak będzie w tym roku? Kto otworzy szampana, a kto będzie musiał przełknąć gorycz porażki? W fazie zasadniczej w Kędzierzynie-Koźlu wygrała ZAKSA (3:1), a w Bełchatowie – PGE Skra (3:0).

 

Siatkarzom Indykpolu AZS i Trefla Gdańsk pozostała rywalizacja o brązowe medale, która również zapowiada się niezwykle interesująco. W obu parach trudno typować zwycięzców, można jednak przewidzieć, że kulminacja sezonu dostarczy kibicom kolejnych emocji.

 

Terminarz i plan transmisji meczów o III miejsce PlusLigi 2017/18 (do dwóch zwycięstw):

 

2018-05-02: Indykpol AZS Olsztyn – Trefl Gdańsk (środa, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport Extra)
2018-05-05: Trefl Gdańsk – Indykpol AZS Olsztyn (sobota, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2018-05-06: Trefl Gdańsk – Indykpol AZS Olsztyn (ewentualnie! niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)

 

Terminarz i plan transmisji meczów finałowych PlusLigi 2017/18 (do dwóch zwycięstw):

 

2018-05-02: PGE Skra Bełchatów – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (środa, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2018-05-05: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – PGE Skra Bełchatów (sobota, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport) 
2018-05-06: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – PGE Skra Bełchatów (ewentualnie! niedziela, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie