Legenda uratuje czeskie skoki? Janda będzie jak Małysz

Inne
Legenda uratuje czeskie skoki? Janda będzie jak Małysz
fot. PAP

Czeskie skoki już dawno nie miały się tak źle. Znany z charakterystycznego stylu Jakub Janda, który triumfował w Turnieju Czterech Skoczni w 2006 roku i był jednym z najbardziej utytułowanych skoczków naszych sąsiadów obejmie nową rolę w Czeskim Związku Narciarskim i spróbuje przywrócić świetność tamtejszej reprezentacji. Bliźniaczą rolę w PZN pełni Adam Małysz, niegdyś wielki rywal Czecha.

Jakub Janda przed rokiem zakończył swoją bogatą, ponad 20-letnią karierę skoczka narciarskiego. Znakomity czeski zawodnik zaangażował się w karierę polityczną: został deputowanym do czeskiego parlamentu, reprezentując liberalno-konserwatywną partię ODS. Chce oczywiście ingerować także w sprawy sportowe.
 
Janda ma w czeskim związku pełnić rolę bliźniaczą do Adama Małysza w PZN. W sobotę skoczek otrzymał aż 34 na 36 możliwych głosów w wyborach na nowego szefa rady doradczej.
 
- Jestem przekonany, że będziemy w stanie przywrócić czeskim skokom świetność. Mamy nadzieję, że nasi skoczkowie nie tylko będą zdobywać punkty Pucharu Świata, ale zdołają osiągać rezultaty pozwalające zajmować miejsca na podium - mówi pełen optymizmu Janda.
 
40-latek zapowiadał już, że fatalna sytuacja czeskich skoków narciarskich nie jest mu obojętna i szykuje wielki plan odbudowy. W minionym sezonie Czesi zdobyli zaledwie 95 punktów w klasyfikacji Pucharu Narodów. Po sezonie pracę stracił trener Richard Schallert, zaś zastąpił go David Jiroutek.
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze