Porażka Asseco Resovii! Jastrzębski Węgiel piątą drużyną PlusLigi

W trzecim spotkaniu o 5. miejsce w PlusLidze siatkarze Asseco Resovii przegrali z Jastrzębskim Węglem 1:3. W rywalizacji do dwóch zwycięstw jastrzębianie wygrali 2–1.

W pierwszym meczu obu ekip, rozegranym w środę w Jastrzębiu-Zdroju, górą byli podopieczni Ferdinando De Giorgiego, którzy wygrali 3:2 (16:25, 21:25, 25:16, 25:18, 15:10). Rywalizacja przeniosła się do Rzeszowa i tu, w sobotę siatkarze Asseco Resovii odrobili straty wygrywając 3:1 (19:25, 31:29, 28:26, 26:24) – jak widać trzy ostatnie sety zakończyła gra na przewagi.

Rywalizację miało więc rozstrzygnąć spotkanie numer trzy, również rozegrane na Podpromiu. I tym razem nie zabrakło emocji.

W premierowej odsłonie prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Jeszcze w końcówce, po ataku Barthelemy Chinenyeze, gospodarze prowadzili 20:19. Decydujące piłki padły jednak łupem jastrzębian, a Grzegorz Kosok zakończył tę partię skutecznym atakiem (23:25). Drugi set również był bardzo zacięty, wynik długo oscylował wokół remisu (6:6, 14:14, 21:21), a zwycięzcę wyłoniła rywalizacja na przewagi. W niej dwa skuteczne ataki Jochena Schoepsa przechyliły szalę zwycięstwa na stronę gospodarzy (27:25).

Nie inaczej było w trzeciej odsłonie. Co prawda jastrzębianie mieli przewagę na początku (3:7, 7:11), ale gospodarze szybko odrobili straty (11:11). Znów przewagę miała raz jedna, raz druga drużyna, znów seta zwieńczyła gra na przewagi, w której obie ekipy nie uniknęły błędów własnych. As serwisowy Macieja Muzaja rozstrzygnął tę rywalizację na korzyść jastrzębian (27:29).

W czwartej odsłonie gospodarze nie zdołali doprowadzić do tie-breaka. Goście rozpoczęli seta od mocnego uderzenia (3:8, 4:11).  Gospodarze próbowali gonić wynik, ale jastrzębianie utrzymywali kilkupunktową zaliczkę (12:16, 15:20). Pomyłka Jakuba Jarosza w ataku zakończyła mecz (20:25). MVP: Lukas Kampa.

Przed rokiem obie ekipy rywalizowały o brązowy medal mistrzostw Polski, wówczas również to jastrzębianie wyszli z tych konfrontacji zwycięsko.

Trzeci mecz o 5. miejsce:

Asseco Resovia  – Jastrzębski Węgiel 1:3 (23:25, 27:25, 27:29, 20:25)

Asseco Resovia: Dawid Dryja, Lukas Tichacek, Jakub Jarosz, Aleksander Śliwka, Thibault Rossard, Barthelemy Chinenyeze – Mateusz Masłowski (libero) oraz Łukasz Perłowski, Michał Kędzierski, Jochen Schoeps, Dominik Depowski.

Jastrzębski Węgiel: Grzegorz Kosok, Salvador Hidalgo Oliva, Maciej Muzaj, Wojciech Sobala, Lukas Kampa, Rodrigo Quiroga – Jakub Popiwczak (libero) oraz Jason De Rocco, Damian Boruch, Marcin Ernastowicz, Patryk Strzeżek, Dardan Lushtaku.

Stan rywalizacji play–off (do dwóch zwycięstw) 2–1 dla Jastrzębskiego Węgla, który zajął piąte miejsce; Asseco Resovia zakończyła sezon na szóstej pozycji.

Rywalizacja o 5. miejsce:

2018-04-25: Jastrzębski Węgiel – Asseco Resovia 3:2 (16:25, 21:25, 25:16, 25:18, 15:10)
2018-04-28: Asseco Resovia – Jastrzębski Węgiel 3:1 (19:25, 31:29, 28:26, 26:24)
2018-04-28: Asseco Resovia – Jastrzębski Węgiel 1:3 (23:25, 27:25, 27:29, 20:25).