Puchar Polski: Podwójny sukces Nelip w Warszawie

Ewa Nelip (UKS Żoliborz Warszawa) zwycięstwem w zawodach w Warszawie zapewniła sobie triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski szpadzistek. W finale niedzielnego turnieju pokonała Jagodę Zagałę (Piast Gliwice) 15:12.

Ubiegłoroczna wicemistrzyni świata przed tym turniejem w klasyfikacji PP traciła trzy punkty do Barbary Rutz. Zawodniczka Szpady Wrocław przegrała w ćwierćfinale z Zagałą 13:15 i podobnie jak przed rokiem w ostatniej imprezie straciła szansę na zwycięstwo w cyklu.

W półfinałach Nelip wygrała z Karoliną Mochrem (AZS AWF Katowice) 15:8, a Zagała pokonała Danutę Dmowską-Andrzejuk (AZS AWF Katowice) 15:13.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Polski po czterech zawodach zwyciężyła Nelip - 225 pkt, przed Rutz - 203 i Zagałą - 175.