Świerczok i Góralski mistrzami Bułgarii!

Piłka nożna
Świerczok i Góralski mistrzami Bułgarii!
fot. Cyfrasport
Na zdjęciu od lewej: Łukasz Skorupski (AS Roma), Jakub Świerczok oraz Jacek Góralski (obaj Łudogorec Razgrad).

Jakub Świerczok i Jacek Góralski zostali w niedzielę mistrzami Bułgarii, po tym jak drużyna CSKA Sofia przegrała na wyjeździe z Botewem Płowdiw 1:2. Oznacza to, że zespół ze stolicy stracił szansę na dogonienie Łudogorca Razgrad na cztery kolejki przed końcem sezonu.

Przed meczem z Botewem CSKA notowało trzynaście punktów straty do Łudogorca, jednak ze względu na porażkę kwestia mistrzostwa została rozstrzygnięta, ponieważ do końca pozostały już tylko cztery serie gier. Sytuacji nie zmienia nawet fakt, że w przyszłej kolejce obie ekipy spotkają się na stadionie w Sofii.

Łudogorec spotkanie 32. serii rozegrał już w piątek, pokonując na wyjeździe Wereję Stara Zagora 3:0. Jedną z bramek uzyskał Świerczok i było to siódme trafienie w dziewięciu występach w bułgarskiej ekstraklasie byłego zawodnika m.in. Polonii Bytom, FC Kaiserslautern, Zawiszy Bydgoszcz czy Zagłębia Lubin, z którego odszedł w przerwie zimowej.

Góralski, który do Łudogorca trafił latem ubiegłego roku z Jagiellonii Białystok, rozegrał w tym sezonie 22 spotkania ligowe, z czego 11 razy znalazł się w podstawowym składzie.

Jest to ósmy tytuł mistrzowski w historii Łudogorca.

AŁ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie