Waczyński, Ponitka i Gielo cieszyli się z wygranych w lidze hiszpańskiej

Adam Waczyński (Unicaja Malaga) i Mateusz Ponitka (Ibersotar Teneryfa) zdobyli po 11 pkt dla swoich ekip, a Tomasz Gielo (Divina Joventut Badalona) - 10 pkt. Wszyscy cieszyli się z wygranych w 30. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy koszykarzy.

W meczu z mistrzem kraju BC Valencia (77:75) Gielo wyszedł na boisko w pierwszej piątce, grał 19 minut i trafił dwa z trzech za dwa punkty oraz dwa z czterech za trzy i miał trzy zbiórki. Joventut, z bilansem 10 zwycięstw i 21 porażek, zajmuje 15. lokatę w tabeli ACB.

Unicaja Malaga pokonała Retabet Bilbao Basket 93:78, a jej zawodnicy cieszyli się z 18. triumfu (12 porażek). Waczyński w 13 minut uzyskał 11 pkt, w tym miał stuprocentową skuteczność rzutów za trzy (3 z 3), trafił też raz za dwa i zapisał w statystykach asystę. Liderem Malagi, która jest na piątej pozycji w tabeli, był Serb Nemanja Nedovic - 16 pkt.

Ibersotar z Ponitką w derbach wyspiarskich okazał się lepszy na wyjeździe od Herbalife Gran Canaria 76:68. Polak był drugim strzelcem ekipy - w 30 minut uzyskał 11 pkt (2 z 3 za dwa, 1 z 2 za trzy i 4 z 5 wolnych) oraz miał sześć zbiórek i przechwyt. Liderem Iberostaru, który walczy o play off, był Amerykanin Tim Abromaitis - 18 pkt. Teneryfa ma bilans 16-14, co daje jej ósmą lokatę, ostatnią premiowaną udziałem w play off.

Do zakończenia sezonu zasadniczego pozostały cztery kolejki.