Z nieba do piekła! Napoli radykalnie zmniejszyło swoje szanse na mistrzostwo

Tydzień temu szanse Napoli na wywalczenie w tym roku mistrzostwa Włoch gwałtownie wzrosły, gdy w 90. minucie meczu z Juventusem gola na wagę trzech punktów strzelił Kalidou Koulibaly. Na początku meczu 35. kolejki Serie A Senegalczyk obejrzał jednak czerwoną kartkę, a grające w osłabieniu Napoli przegrało z Fiorentiną 0:3. Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński pojawili się na boisku w 58. minucie, jednak nie zdołali odwrócić losów meczu.

Po sześciu latach supremacji Juventusu w lidze włoskiej kibice otrzymali w końcu sezon, w którym emocje związane z walką o mistrzostwo trwają do samego końca. Temperaturę podnieśli w zeszłym tygodniu podopieczni Maurizio Sarriego, rzutem na taśmę wygrywając na wyjeździe ze "Starą Damą" i redukując stratę do lidera do zaledwie jednego punktu. W tym tygodniu "Azzurri" zaliczyli jednak poważną wpadkę przegrywając na wyjeździe z dziewiątą drużyną tabeli - Fiorentiną.

W spotkanie fatalnie wszedł bohater poprzedniej kolejki Koulibaly, który już w ósmej minucie wyleciał z boiska za faul na przeciwniku znajdującym się w stuprocentowej sytuacji.  Grające w dziesiątkę Napoli nie poradziło sobie z rywalami i ostatecznie przegrało 0:3, a hat tricka zapisał na swoim koncie syn trenera Atletico Madryt, Diego Simeone, Giovanni. Wynik meczu otworzył on w 34. minucie, gdy wyszedł do dalekiego podania Cristiano Biraghiego i płaskim strzałem zmieścił piłkę tuż obok nogi Reiny. Drugiego gola zdobył zaś w drugiej połowie, wykorzystując zamieszanie w polu karnym gości po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Kropkę nad "i" postawił ostatecznie w trzeciej minucie doliczonego czasu gry.

Gracze Fiorentiny umiejętnie "punktowali" podopiecznych Sarriego, w rezultacie czego do końca spotkania goście obejrzeli jeszcze pięć żółtych kartek. Jedną z nich, dwie minuty po wejściu na murawę, otrzymał Milik, który pojawił się z Zielińskim na boisku w 58. minucie. Szanse Napoli na zdobycie scudetta radykalnie spadły, ponieważ do Juventusu tracą w tym momencie cztery punkty, a do końca sezonu pozostały jedynie trzy kolejki.

Fiorentina - Napoli 3:0 (1:0)

Bramki: Simeone 34', 62', 90+3'.

Żółte kartki: Laurini, Badelj, Eysseric - Albiol, Callejon, Milik, Insigne, Rui.

Czerwona kartka: Koulibaly.

Fiorentina: Sportiello - Laurini (62' Gaspar), Milenković, Pezzella, Biraghi - Veretout, Badelj (84' Cristoforo), Benassi - Saponara (74' Eysseric) - Chiesa, Simeone.

Napoli: Reina - Hysaj, Albiol, Koulibaly, Rui - Allan, Jorginho (10' Tonelli), Hamsik (58' Zieliński) - Callejon, Mertens (58' Milik), Insigne.

Sędzia: Paolo Mazzoleni.