Zadyma w półfinale PlusLigi! Dwie czerwone kartki po ataku w głowę (WIDEO)

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle awansowała do finału PlusLigi po zaciętej batalii z Indykpolem AZS Olsztyn. O zwycięstwie w obu spotkaniach decydował tie-break, a na drodze do piątego seta w sobotnim spotkaniu było wiele spięć. W czwartym secie sędzia ukarał czerwoną kartką zawodników obu drużyn, a do awantury włączyli się także włoscy szkoleniowcy...

Przy stanie 6:4 dla ZAKSY w czwartym secie Sam Deroo zaatakował z lewego skrzydła trafiając w głowę Pawła Woickiego. W normalnych okolicznościach zawodnik atakujący przeprasza tego, który ucierpiał, jednak w tym wypadku sytuacja była impulsem do spięcia obu zespołów. Mimo, że Belg próbował przeprosić, pod siatką zaczęły się przepychanki.

W awanturę zaangażowali się niemal wszyscy, w tym włoscy trenerzy obu zespołów: Roberto Santilli i Andrea Gardini. Ostatecznie sędziowie po wymianie słownej pod siatką ukarali czerwoną kartką Deroo oraz Woickiego. To oznaczało obopólną utratę punktu.

- Cyrk, kabaret. Zaczął się teatr! - skomentował nerwową sytuację Łukasz Kadziewicz.