Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Orzeł Łódź. Transmisja w Polsacie Sport

Żużel
Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Orzeł Łódź. Transmisja w Polsacie Sport
fot. CyfraSport

W 4. kolejce spotkań rozgrywek Nice 1 ligi żużlowej dojdzie do niezwykle interesującego meczu pomiędzy Zdunek Wybrzeżem Gdańsk i Orłem Łódź. Jedni i drudzy kandydują w tym sezonie do walki o awans do PGE Ekstraligi, ale większa presja spoczywa w tym momencie na gospodarzach, którzy tydzień temu przegrali przed własną publicznością i nie mogą sobie pozwolić na kolejną wpadkę. Transmisja meczu Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Orzeł Łódź w Polsacie Sport!

Ekipa z Trójmiasta trochę nieoczekiwanie musiała uznać wyższość Speed Car Motor Lublin i poniosła drugą porażkę w tym sezonie, a pierwszą na własnym torze. To sprawia, że gdańszczanie mają obecnie tylko dwa ligowe oczka i zrobią wszystko, aby poprawić swój bilans w najbliższym starciu. Łatwo nie będzie, ponieważ na północ kraju zawita bardzo mocny Orzeł Łódź. Mimo, że podopieczni Janusza Ślączki w pierwszej części rozgrywek występują tylko na wyjazdach ze względu na budowę swojego stadionu, to w klasyfikacji punktowej mają większy dorobek od Wybrzeża. Złożyło się na to efektowne zwycięstwo w Krakowie oraz remis na inaugurację sezonu w Lublinie. Podopieczni Janusza Ślączki jedyny mecz przegrali przed tygodniem w Rybniku, ale postawili twardy opór gospodarzom.
 
Przed Orłem kolejny trudny wyjazd, ale wydaje się, że przyjezdni są w stanie pójść śladem lublinian i także pokusić się o jakąkolwiek zdobycz w Gdańsku. Mają o to zadbać przede wszystkim tacy zawodnicy jak Hans Andersen i Aleksandr Łoktajew. Ten drugi wraca do składu po przykrej kontuzji jakiej doznał na torze motocrossowym. Ze zdrowiem Ukraińca wszystko jest już w porządku i powinien stanowić spore wzmocnienie w talii łódzkiej ekipy. W poprzedniej kolejce znakomicie zaprezentował się Norbert Kościuch, który będzie chciał kontynuować swoją dobrą passę. Skład uzupełniają Robert Miśkowiak oraz Maksim Bogdanow, a także juniorzy.
 
W drużynie gospodarzy nie znamy zawodnika, który pojedzie pod numerem jedenastym. Trener Lech Kędziora, który pracował w Łodzi w latach 2014-2016 musi wybrać kogoś z dwójki Duńczyków – Patrick Hougaard bądź Anders Thomsen. Na torze w Gdańsku w zespole miejscowych wystąpią dwaj inni zawodnicy z kraju Hamleta, a będą to Mikkel Bech i Mikkel Michelsen.
 
W tego typu konfrontacji niezwykle trudno jest wskazać faworyta. Ze względu na atut własnego toru teoretycznie większe szanse mają gdańszczanie, ale mimo to tydzień temu nie zachwycili w starciu z Motorem. Ponadto w ekipie Wybrzeża będzie panować zdecydowanie większa presja na zwycięstwo ze względu na dwie ostatnie porażki z rzędu. Łodzianie nie mają aż tak dużo do stracenia i mogą powalczyć o korzystny wynik w kontekście rewanżu. O losach tej rywalizacji mogą zadecydować niuanse i ostatnia gonitwa zawodów. Warto więc śledzić relację z tego meczu. Transmisja w Polsacie Sport o godz. 14:45.
 
Zdunek Wybrzeże Gdańsk
9. Mikkel Bech
10. Michał Szczepaniak
11.
12. Oskar Fajfer
13. Mikkel Michelsen
14. Dominik Kossakowski
15. Martin Turowski
 
Orzeł Łódź
1. Hans Andersen
2. Aleksandr Łoktajew
3. Robert Miśkowiak
4. Maksim Bogdanow
5. Norbert Kościuch
6. Jakub Miśkowiak
 
Początek rywalizacji o godz. 14:45. Transmisja w Polsacie Sport.
KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze