Dwie siatkarskie legendy zakończyły karierę. Były łzy wzruszenia (WIDEO)

"Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść niepokonanym" śpiewał Grzegorz Markowski w piosence "Niepokonani". W taki właśnie sposób po zdobyciu mistrzostwa Polski z Chemikiem Police karierę zakończyły dwie utytułowane polskie siatkarki Izabela Bełcik i Katarzyna Gajgał-Anioł.

Obie zawodniczki mocno zapisały się na kartach polskiej siatkówki. Osiągnęły wiele sukcesów nie tylko na arenie krajowej, ale również międzynarodowej. Po zakończonym sukcesem sezonie 2017/2018 postanowiły zakończyć karierę. Po meczu finałowym z ŁKS Commercecon Łódź miała miejsce uroczystość pożegnania siatkarek. Otrzymały pamiątkowe koszulki Chemika Police.

Katarzyna Gajgał-Anioł jest ośmiokrotną mistrzynią Polski. Od początku współtworzyła potęgę Chemika Police zdobywając z nim aż pięć tytułów z rzędu. Ma na swoim koncie także dwa srebrne i trzy brązowe medale mistrzostw kraju. Siedmiokrotnie zdobyła Puchar Polski. Wraz z ekipą Muszynianki osiągnęła w 2013 roku ogromny sukces wygrywając Puchar CEV. Z reprezentacją Polski w 2009 roku stanęła na trzecim stopniu podium na mistrzostwach Europy.

- Miałam fajną karierę. Nie jest dla mnie łatwy moment, ale odchodzę spełniona, chociaż zawsze po głowie chodził mi medal Ligi Mistrzyń. Nie można jednak mieć wszystkiego. Mam dużo innych trofeów i też jestem z tego zadowolona – przyznała środkowa.

Izabela Bełcik przez wiele lat kierowała grą reprezentacji Polski. Dwukrotnie zdobyła mistrzostwo Europy, a także brąz tej prestiżowej imprezy. Siedem razy zdobywała złoto, cztery razy srebro i dwa razy brąz mistrzostw Polski. Będąc ważnym ogniwem nieistniejącego już Atomu Trefla Sopot zagrała w finale Pucharu CEV, w którym polski zespół przegrał z Dinamem Krasnodar.

- Jeszcze nie wiem, jak będzie wyglądało moje życie po siatkówce. Mam nadzieję, że będzie szczęśliwe i rodzinne, bo będę miała więcej czasu dla najbliższych – dodała Bełcik.

Cała uroczystość w załączonym materiale wideo.