LSK: Chemik Police piąty raz z rzędu mistrzem Polski!

Siatkarki Chemika Police w drugim meczu finałowym pokonały w łódzkiej Atlas Arenie ŁKS Commercecon 3:1 (25:13, 22:25, 25:19, 27:25) i zostały mistrzyniami Polski. To piąty z rzędu, a siódmy w historii tytuł policzanek. Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana Malwina Smarzek.

Po pierwszym meczu finałowym w środowisku siatkarskim zagrzmiało. Po sromotnej porażce w Policach na łodzianki, które były uznawane za rewelację sezonu Ligi Siatkówki Kobiet, spadła fala krytyki. Nic w tym dziwnego, bowiem rzadko zdarza się, by w meczu finałowym drużyna zgromadziła w secie zaledwie cztery punkty. Sama kapitan ŁKS skomentowała grę swojego zespołu jednym słowem "wstyd". Do rewanżu zarówno siatkarki, jak i kibice łódzkiego klubu podeszli jednak pełni nadziei.

Mimo, że gospodynie dobrze weszły w mecz nie zdołały nawiązać walki z obrończyniami tytułu w premierowej odsłonie. Policzanki szybko włączyły do gry blok, a ten przyniósł zamierzone efekty. Szczególnie groźna w tym elemencie była Stefana Veljković. Świetnie zaprezentowała się też Malwina Smarzek, która raziła rywalki zarówno mocnym atakiem, jak i atomową zagrywką. To właśnie atakująca poprowadziła Chemika do zwycięstwa w pierwszym secie 25:13.

W drugim secie nieoczekiwanie łodzianki wróciły do gry. Próbkę swoich umiejętności pokazała ta, która w poprzednim meczu zawiodła, czyli Izabela Kowalińska. Samym atakiem zdobyła w tej partii aż sześć punktów. Po całym secie wyrównanej walki ŁKS osiągnął prowadzenie 20:16 i nie oddał go do samego końca doprowadzając do wyrównania.

Porażka w drugim secie wyraźnie podrażniła policzanki. Od razu po przerwie zaczęły grać jak w pierwszej odsłonie (4:1, 10:5). Gospodynie nie zamierzały jednak składać broni. Konsekwentnie odrabiały punkt po punkcie aż doprowadziły do wyrównania, a potem uzyskały prowadzenie. Zapewniło to kibicom w łódzkiej Atlas Arenie emocje w końcówce, która szczęśliwie zakończyła się dla Chemika. Po walce punkt za punkt również czwarta partia padła łupem policzanek i to one mogły świętować obronę tytułu Mistrza Polski.

ŁKS Commercecon Łódź - Chemik Police 1:3 (13:25, 25:22, 19:25, 25:27)

ŁKS Commercecon Łódź: Athina Papafotiou, Ewa Kwiatkowska, Katarzyna Sielicka, Izabela Kowalińska, Zuzanna Efimienko-Młorkowska, Deja McClendon, Krystyna Strasz (l) oraz Dominika Mras, Agata Wawrzyńczyk, Małgorzata Skorupa

Chemik Police: Katarzyna Gajgał-Anioł, Natalia Mędrzyk, Malwina Smarzek, Stefana Veljković, Bianka Busa, Sladjana Mirković, Aleksandra Krzos (l) oraz Straszimira Simeonova, Agnieszka Bednarek-Kasza, Izabela Bełcik, Berenika Tomsia

MVP: Malwina Smarzek