W pierwszym dniu imprezy zawodnik z Raciborza pokonał w 1/8 finału Węgra Mate Krasznaia na punkty 10:0 i w kolejnym pojedynku przegrał w identycznym stosunku z Norwegiem Stigiem Andre Bergiem, który po wygraniu z Mołdawianinem Doniorem Islamowem 2:1 awansował do finału wagi 63 kg.

Kolega klubowy Ersetica, Mateusz Wolny występujący w kategorii 77 kg stoczył dwie walki. W pierwszej (1/8 finału) pokonał Fina Matti Lipastiego 5:2, a w ćwierćfinale musiał uznać wyższość reprezentanta Azerbejdżanu Elwina Mursalijewa przegrywając 2:7.

Dwa razy na matę wychodził także walczący w kat. 87 kg Tadeusz Michalik (Sobieski Poznań). Mistrzostwa rozpoczął od pokonania w kwalifikacjach przy remisie 2:2 Turka Mahmuda Basara. W kolejnej potyczce (1/8 finału) nie wykorzystał nadarzającej się okazji w rywalizacji z Niemcem Denisem Kudlą. Obaj zdobyli po pięć punktów. Zwycięzcą został jednak rywal Polaka, któremu dwa punkty w ostatniej akcji pojedynku zapewniły awans do ćwierćfinału.

Startujący w najcięższej kategorii 130 kg Rafał Krajewski (SSA Legia 1926 Warszawa) ma naderwane więzadła krzyżowe w kolanie i musiał pożegnać się z mistrzostwami.

We wtorek rozegrane zostaną pojedynki o medale w wagach: 55, 63, 77, 87 i 130 kg.