Media: Bednarek znajdzie się w szerokiej kadrze na MŚ 2018

Piłka nożna
Media: Bednarek znajdzie się w szerokiej kadrze na MŚ 2018
fot. Cyfrasport

Jan Bednarek jest jednym z największych wygranych ostatnich tygodni. Młody obrońca wskoczył do podstawowego składu Souhampton FC i wszystko wskazuje na to, że znajdzie się w szerokiej kadrze reprezentacji Polski na MŚ 2018.

Bednarek długo czekał na swoją szansę. W kwietniu menedżer Mark Hughes, wobec kontuzji  Jacka Stephensa, w końcu mu zaufał i nie żałuje. Polak rozegrał cztery mecze z rzędy w podstawowej jedenastce - trzy w Premier League i jeden w Pucharze Anglii, zbierając pozytywne recenzje. Co więcej, w swoim debiucie z Chelsea strzelił nawet gola.

 

Według "Przeglądu Sportowego", Bednarek znajdzie się na 35-osobowej liście kandydatów do gry na mundialu. Należy ją zgłosić w FIFA do 15 maja. Spośród tych zawodników zostanie wyłoniona 28-osobowa grupa, którą Adam Nawałka zabierze na zgrupowania do Juraty i Arłamowa.

 

Gdyby Bednarek znalazł się w ostatecznej, 23-osobowej kadrze na MŚ 2018, miałby zbierać przede wszystkim doświadczenie. Pewniakami na środku obrony są bowiem Kamil Glik i Michał Pazdan.

 

22-latek na razie rozegrał jeden mecz w reprezentacji Polski. Dostał szansę 4 września 2017 roku w spotkaniu eliminacji MŚ 2018 z Kazachstanem (3:0). Spędził na boisku minutę.

MC, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie