MŚ 2018: Wyjazd Salaha na mundial zagrożony!

Piłka nożna
MŚ 2018: Wyjazd Salaha na mundial zagrożony!
fot. PAP

Dzięki świetnej grze w klubie i reprezentacji popularność Mohameda Salaha w ostatnich miesiącach znacznie wzrosła. Fakt ten postanowiła wykorzystać Egipska Federacja Piłkarska, która nie pytając piłkarza o zgodę posłużyła się jego wizerunkiem. Oburzony 25-latek wyraził swoje niezadowolenie w mediach społecznościowych, a jego menedżer zapowiedział, że Egipcjanin może nie pojechać wraz z reprezentacją na mundial do Rosji.

To najlepszy sezon w karierze Salaha. Reprezentujący barwy "The Reds" piłkarz strzelił 43 gole we wszystkich rozgrywkach, a klub z Anfield Road jest już bardzo blisko awansu do finału Ligi Mistrzów.

Dzięki osiągnięciom piłkarskim wartość marketingowa byłego gracza AS Roma poszybowała do góry. Z wizerunku piłkarza bezprawnie postanowił skorzystać jego rodzimy związek piłkarski. Podobizna wychowanka El Makawloon pojawiła się na samolocie, którym podróżują piłkarze "Faraonów". Na domiar złego, dostarczycielem maszyny dla reprezentacji jest telekomunikacyjna firma "WE", której poważną konkurencją jest główny sponsor piłkarza - "Vodafone".

Prośby Salaha i jego przedstawicieli o usunięcie baneru spotkały się z odmową działaczy. To nie pierwszy taki przypadek, gdy egipska federacja bez żadnych konsultacji korzysta z wizerunku napastnika.

Menedżer zawodnika Ramy Abbas zapowiedział, że w związku z tymi wydarzeniami i bezkompromisową postawą związku jego podopieczny może zrezygnować z udziału w mistrzostwach świata.

Dla Egipcjan udział w tegorocznych mistrzostwach świata będzie pierwszym od 1990 roku. Piłkarze trenera Hectora Cupera zmierzą sie w Grupie A z Rosją, Urugwajem i Arabią Saudyjską.

kl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze