Janowicz opuści kolejny turniej wielkoszlemowy

Tenis
Janowicz opuści kolejny turniej wielkoszlemowy
fot. Cyfrasport

Jerzy Janowicz nie weźmie udziału w trzecim już z rzędu turnieju wielkoszlemowym. Tenisista wciąż narzeka na problemy z kolanami, przez które tym razem będzie musiał opuścić, rozgrywany na kortach im. Rolanda Garrosa, turniej French Open 2018.

O odnowieniu się kontuzji u Janowicza wiadomo już od paru tygodni, jednak wciąż tliła się nadzieja, że zdąży on dojść do zdrowia przed francuskim turniejem. Pochodzący z Łodzi zawodnik nie figuruje na liście zgłoszeniowej do eliminacji, co oznacza, że opuści trzeci już z rzędu wielkoszlemowy turniej. Ostatni raz na zawodowym korcie zagrał w listopadzie zeszłego roku.

W eliminacjach do Roland Garros 2018 udział weźmie trójka Polaków: Magdalena Fręch, Kamil Majchrzak oraz Hubert Hurkacz. Pewne miejsce na imprezie mają za to Agnieszka Radwańska i Magda Linette. "Isia" również nie jest jednak wolna od kłopotów ze zdrowiem. Krakowianka narzeka na ból dolnej partii pleców, w związku z czym wycofała się z turnieju WTA w Madrycie, kreczując wcześniej w pierwszej rundzie imprezy w Stambule, w trakcie drugiego seta meczu z Chorwatką Donną Vekić.

Pierwsze mecze głównej drabinki French Open 2018 zostaną rozegrane w niedzielę, 27 maja.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze