Gardzielik: Mistrzostwo Europy w 2019? Będę gotowy!

Sporty walki
Gardzielik: Mistrzostwo Europy w 2019? Będę gotowy!
fot. PAP

- Walka o mistrzostwo Europy w 2019 roku? Będę gotowy! - Kamil Gardzielik, utytułowany pięściarz w boksie olimpijskim, mierzy wysoko także w zawodowstwie. W niewiele ponad rok stoczył siedem walk. Wszystkie wygrał. To nowa siła polskiej wagi średniej, a jego idolem jest Floyd Mayweather Junior.

Ma 25 lat i świetne warunki na wagę średnią


- Na razie faktycznie jestem w wadze średniej, ale mogę też boksować w kategorii junior średniej. Mam 182 centymetry wzrostu. Lubię walczyć w dystansie a moim atutem na pewno jest lewa ręka. Wciąż się uczę maksymalnie wykorzystywać moje warunki fizyczne. Dużo pracuję nad ruchliwością w obronie i lubię wykorzystywać błędy przeciwnika  – zapewnia pięściarz.


Gardzielik jest już 5. w rankingu polskich „średnich” wg portalu Boxrec.com. Wyprzedzają go m.in. Maciej Sulęcki, Kamil Szeremeta i Damian Jonak.

- To są dobre nazwiska, bardzo doświadczeni zawodnicy. Kiedy byłem młodym amatorem Damian Jonak był już wtedy rozpoznawalnym zawodowcem, a ja śledziłem jego karierę. Od tamtej pory jednak wiele się zmieniło. Ja się rozwinąłem i czynię postępy, ale zdaję sobie sprawę, że dopiero moje najbliższe walki pokażą czy już jestem gotowy rywalizować z zawodnikami na poziomie Jonaka. Zaplanowaliśmy, że w 2019 roku spróbujemy zaatakować pas EBU. Aktualnie mistrzem Europy w wadze średniej jest Kamil Szeremeta. Z Kamilem akurat dobrze się znamy i wolałbym na pewno bić się o pas z kimś innym. Kibice musieliby bardzo chcieć takiej walki, wtedy koleżeństwo można odstawić na bok. Trzeba jednak powiedzieć, że na razie jesteśmy na kompletnie innych etapach kariery, a ja, żeby boksować z Jonakiem czy Szeremetą muszę zwyczajnie na to zasłużyć – mocno podkreśla Kamil.

W tym roku Gardzielik planuje stoczyć 5 walk. W marcu wygrał z Giorgim Jincharadze, a w piątek w Kościerzynie podczas gali Friday Boxing Night zmierzy się Damianem Mielewczykiem.

- Na pewno obaj mamy spore doświadczenie z boksu amatorskiego. Damian stoczył dobre walki w Kanadzie z mocnymi rywalami i ja to szanuję. Ma umiejętności, potrafi dobrze boksować. Ja miałem dobre przygotowania i świetnie wyszły mi sparingi. Zobaczymy ile z tego wykorzystam podczas walki.

Wydarzeniem wieczoru organizowanej przez grupy Fight Events i Rocky Boxing gali w Kościerzynie będzie pojedynek Nikodema Jeżewskiego z byłym rywalem bohatera ostatniej Polsat Boxing Night Adama Balskiego, Demetriusem Banksem w wadze junior ciężkiej.

Artur Łukaszewski, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze