Puchar Tymbarku: Znamy zwycięzców!

Piłka nożna

W spektakularnej scenerii PGE Narodowego poznaliśmy dziś rozstrzygnięcia XVIII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. W pełnych emocji meczach finałowych triumfowały: Beniaminek Krosno w kategorii U-10 dziewczynek, Akademia Młodych Orłów z Rzeszowa w kategorii U-10 chłopców, SMS Łódź w kategorii U-12 dziewczynek oraz SP 7 Koszalin w kategorii U-12 chłopców.

„Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największy piłkarski turniej dla dzieci w Europie. Głównym sponsorem rozgrywek organizowanych przez Polski Związek Piłki Nożnej od 12 lat jest firma Tymbark, a brązowym sponsorem od roku jest firma Electrolux. Celem rozgrywek jest popularyzacja sportu i aktywności fizycznej u najmłodszych oraz wyłanianie piłkarskich talentów. Do dotychczasowych edycji Turnieju łącznie zgłoszonych zostało blisko 2 miliony dzieci.  Turniej był początkiem piłkarskich karier dla ponad 50 reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych. W tym gronie znajdują się ambasador Turnieju i napastnik włoskiego SSC Napoli – Arkadiusz Milik – a także inni reprezentanci Polski: Piotr Zieliński, Tomasz Kędziora, Bartosz Bereszyński, Damian Kądzior, Marcin Kamiński czy najdroższa polska piłkarka w historii – Paulina Dudek.

 

Honorowy patronat nad XVIII edycją rozgrywek sprawuje Prezydent RP – Andrzej Duda. Patronat nad Turniejem objęły również Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

 

Wyniki finałów:

 

[U-10 dziewczynek] BENIAMINEK KROSNO (podkarpackie) – KKS KATOWICE (śląskie) 1:1 (karne 2:0)

[U-10 chłopców] AMO RZESZÓW (podkarpackie) – AP REISSA POZNAŃ (wielkopolskie) 2:1

[U-12 dziewczynek] SMS ŁÓDŹ (łódzkie) – TĘCZA BYDGOSZCZ (kujawsko-pomorskie) 4:0

[U-12 chłopców] SP 7 KOSZALIN (zachodniopomorskie) – JEDYNKA KRASNYSTAW (lubelskie) 3:1

Zwycięzcy poza najważniejszym trofeum otrzymają szansę spotkania się z kadrą Adama Nawałki i obejrzą mecz Polski z Litwą tuż przed wylotem reprezentacji na mistrzostwa świata w Rosji.

jb, łączynaspiłka.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie