Siatkarki Grot Budowlanych wywalczyły brąz! Dwa medale LSK dla Łodzi

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź zdobyły brązowy medal mistrzostw Polski. W trzecim meczu play–off Ligi Siaktówki Kobiet pokonały na wyjeździe Developres SkyRes Rzeszów 3:2 i wygrały rywalizację 2–1. MVP: Pavla Vincourova.

W pierwszym secie dominowały zawodniczki z Łodzi. Wprawdzie w jego końcówce gra była wyrównana, jednak rzeszowiankom nie udało się przechylić tej części spotkania na swoją korzyść.

Kolejna odsłona należała do siatkarek Budowlanych. Skutecznie wykorzystywały błędy drużyny gospodyń. Seta wygrały różnicą sześciu punktów.

Z kolei w trzecim secie nastąpiło odwrócenie ról. Po zaciętej rywalizacji wygrały zawodniczki z Rzeszowa. Również w czwartej części meczu były lepsze niż zespół gości.

Ostatecznie korzystne dla siatkarek Grot Budowlanych rozstrzygnięcie przyniósł dopiero tie-break.

Podopieczne Lorenzo Micellego zdobywając 64 punkty były drugie po rundzie zasadniczej. W walce o wejście do finału przegrały, po trzech pojedynkach, z ŁKS Commercecon Łódź. W sezonie 2016/17 zdobyły brązowy medal.

Natomiast zawodniczki ŁKS rundę zasadniczą zakończyły na czwartym miejscu. W półfinale, po trzech spotkaniach, uległy Chemikowi Police. Łodzianki w poprzednim sezonie były wicemistrzyniami Polski. Wcześniej mistrzostwo kraju zapewnił sobie Chemik Police, pokonując w finale ŁKS Commercecon Łódź.

Trzeci mecz o trzecie miejsce LSK:

Developres SkyRes Rzeszów – Grot Budowlani Łódź 2:3 (26:28, 19:25, 26:24, 25:20, 11:15)

Developres SkyRes: Helene Rousseaux, Katarzyna Żabińska, Anna Kaczmar, Monika Ptak, Jelena Blagojevic, Adela Helic – Pola Nowakowska (libero) oraz Ewa Żak, Klaudia Kaczorowska, Agnieszka Rabka, Julia Andruszko.
Budowlani: Agnieszka Kąkolewska, Julia Twardowska, Gabriela Polańska, Kaja Grobelna, Pavla Vincourova, Martyna Grajber – Agata Witkowska (libero) oraz Ewelina Polak, Adrianna Muszyńska, Justyna Kędziora, Julia Piotrowska.

Stan rywalizacji play off (do dwóch zwycięstw) 2–1 dla Grot Budowlanych Łódź. Łodzianki zdobyły brązowy medal.