Trzy mecze dyskwalifikacji Viniciusa i Gergela

Komisja Ligi Ekstraklasy SA na środowym posiedzeniu zdyskwalifikowała na trzy mecze Marcusa Viniciusa z Arki Gdynia i Romana Gergela z Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. To efekt czerwonych kartek, jakie piłkarze ci otrzymali w ostatniej kolejce.

Ponadto Gergel będzie musiał zapłacić 2 tysiące złotych. Słowak, w spotkaniu z Cracovią przegranym 2:4, czerwoną kartkę otrzymał w 90. minucie, przebywając już na ławce rezerwowych, za protesty przeciwko decyzji arbitra.

To już drugi zawodnik Bruk-Betu, który w ostatnim czasie został surowo ukarany przez Komisję Ligi. Tydzień wcześniej inny Słowak Martin Mikovic, za rzucenie piłką w arbitra w meczu ze Śląskiem Wrocław, został zdyskwalifikowany na cztery spotkania i musiał zapłacić 8 tysięcy złotych.

Pochodzący z Brazylii Vinicius czerwoną kartkę otrzymał w 71. minucie piątkowego meczu z Piastem Gliwice za brutalny faul na Aleksandarze Sedlarze. Sędzia decyzję podjął po analizie zapisu wideo i konsultacji z arbirtem VAR.